JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 6.

czwartek, 26 marzec 2015 00:00

Dom Ruchu Światło-Życie w Czchowie

Napisane przez
Nowy ośrodek rekolekcyjny Nowy ośrodek rekolekcyjny fot. arch. Ruchu Światło-Życie

Diecezja tarnowska ma nowy dom rekolekcyjny. 24 marca br. pozyskany został dom w Czchowie, który będzie centralnym domem rekolekcyjnym Ruchu w naszej diecezji.

Przed laty wśród ludzi zaangażowanych w Ruch Światło-Życie pojawiła się myśl, że bardzo przydałby się dom, który byłby Centrum oazowym w diecezji. Myśl przerodziła się w modlitwę i poszukiwania, a Pan wysłuchał.

Od 1996 r., dzięki życzliwości najpierw poprzedniego, a teraz także obecnego Proboszcza, Ruch korzysta z domu w Szczawnicy. W tamten dom - „starą plebanię” – oazowicze włożyli wiele serca i wysiłku, dokonali generalnego remontu i dbają o niego na co dzień jak o własny. Spotykają się tam, modlą, jego drzwi otwarte są dla wszystkich ludzi dobrej woli.

Ze względu na odległość do Szczawnicy narastała jednak potrzeba miejsca, do którego wszyscy w diecezji mieliby bliżej. Po kilku latach modlitwy i poszukiwania pojawiła się okazja, którą Ruch Światło-Życie rozpoznał jako Boży znak, czego potwierdzeniem była także życzliwość wobec tego przedsięwzięcia i błogosławieństwo Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Nowy Dom w Czchowie będzie służył dzieciom, młodzieży i dorosłym członkom Ruchu Światło-Życie, ale – jak wszystko w Oazie – będzie także otwarty dla każdego, kto będzie chciał tam się modlić, wsłuchiwać w Boże Słowo i doświadczyć bardziej intensywnie wspólnoty Jego dzieci.

Nowy ośrodek wraz z domem w Szczawnicy mają jedno zadanie – być miejscami głębszego zrozumienia i zapalania serc do gorliwego realizowania podstawowej zasady wyrażonej w znaku „fos-zoe”: jedności światła i życia (światła wiary i życia z wiary).

Za dom odpowiada moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Paweł Płatek. Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u niego oraz na stronie: www.tarnow-oaza.pl.