JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 64.

piątek, 24 październik 2014 11:34

Roraty z bł. Edmundem Bojanowskim

Napisane przez

roraty201422Roraty z błogosławionym Edmundem Bojanowskim adresowane są do wszystkich, którzy noszą w sercu katolickie wychowanie dzieci w Polsce i na emigracji.

Dla księży, sióstr zakonnych i świeckich wychowawców to kapitalna propozycja jak prowadzić dzieci do świętości poprzez modlitwę. Dla dzieci to sprawdzona droga chrześcijańskiego wtajemniczenia w relację z Bogiem poprzez przykład i wstawiennictwo błogosławionego Edmunda. Propozycja Rorat to ewangeliczne wydobywanie ze skarbca Kościoła rzeczy starych i nowych. Połączenie treści i nowych form to twórcza kontynuacja myśli i działalności świętego polskiego wychowawcy, która zapewnia harmonijne połączenie formacji ludzkiej, intelektualnej i duchowej. Pomoce spełniają najwyższe standardy zarówno od strony teologicznej, jak i pedagogicznej. Mam nadzieję, że wielu duszpasterzy i wychowawców podejmie służbę i odważnie włączy się w wychowanie dzieci polskich do miłości, która jest twórcza. Siostrom Służebniczkom składam podziękowanie za przygotowanie tych cennych pomocy duszpasterskich.

ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL
Dyrektor Instytutu Teologii Pastoralnej i Katechetyki
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

roraty2014 mailing

RORATY 2014
z bł. Edmundem Bojanowskim

JAKO POMOC PROPONUJEMY:

1. Zeszyt z propozycjami kazań i zadań dla dzieci na każdy dzień rorat oraz stosownymi wierszykami, opracowany przez Siostry Służebniczki Dębickie.
  2. Planszę dekoracyjną do kościoła (w dwóch wersjach: tekturowa 100 cm x 70 cm ze specjalnym stelażem lub baner 200 cm x 100 cm). Do planszy dołączone będą: kartonowe obrazki na planszę (świece), nawiązujące do kazań, symboliczne nagrody, do obdarowania dzieci.
  3. Płytę CD z nagranymi świadectwami i fragmentami z Dziennika bł. Edmunda oraz piosenkami o bł. Edmundzie.
  4. Plansze dla dzieci oraz małe obrazki w kształcie świec, które dzieci będą otrzymywać po każdych roratach (komplety pakowane po 25 szt. i 50 szt.).
Ceny materiałów roratnich:
Plansza kartonowa z podstawą (100 cm x 70 cm) + 20 kartonowych świeczek = 55 zł
Plansza – baner 200 cm x 100 cm = 75 zł
Plansza dla dzieci + świeczki do naklejania – 1,80 zł pakowane po 25 szt. – komplet 45 zł
Zeszyt z konspektami kazań – 10 zł
Płyta CD z nagraniami świadectw (Dziennik bł. Edmunda czyta Tadeusz Chudecki, piosenki śpiewają bohaterowie serii filmów dla dzieci AUREOLA – od Stanisława do Karola – 15 zł
Komplet nagród – 25 zł

altWięcej informacji w redakcji "Promyczka Dobra"

tel.: 18 443 44 00, tel. kom. 605 060 388

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 12:31