piątek, 12 luty 2016 00:00

Modlitwa i odwiedziny u chorych

Napisane przez eb,ap, mmz

11 lutego w Światowym Dniu Chorego, członkowie Szkolnych Kół Caritas odwiedzili chore dzieci w dwóch tarnowskich szpitalach, a także w Nowym Sączu. Ten dzień był obchodzony pod hasłem: „Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja – Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”.

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 10 w Tarnowie - kl. 1ag i 3bg wraz ze swoją opiekunką Agatą Polek odwiedzili najmniejszych pacjentów przebywających w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Dzieciom wręczono upominki: książeczki, maskotki, pamiątkowe serduszko i obrazki.

Spotkaniom z chorymi maluchami oraz ich rodzicami, rozmowom i kapłańskiemu błogosławieństwu towarzyszyła młodzież, która ze śpiewem, przy dźwiękach gitar, z uśmiechem na twarzy ubogacała spędzone chwile.

„Radosne spotkanie dało maluchom chwile zapomnienia o bólu, strachu i cierpieniu. Wolontariusze ofiarowali też swoją modlitwę w intencji chorych w kaplicy szpitalnej odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia” - mówi Agata Polek.

Z chorymi spotkał się także ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej i kapelan szpitala ks. Piotr Smoła.

Z kolei wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie z opiekunem Anną Wojnowską odwiedzili chore dzieci w Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie. Przekazali oni małym pacjentom maskotki, zabawki czy książki. Na Oddziale Obserwacyjno – Zakaźnym Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie przebywa obecnie ponad 30 dzieci.

Tymczasem chore dzieci w Nowym Sączu odwiedzili wolontariusze z Katolickiej Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Katolickich.

Obchody diecezjalne Dnia Chorego pod przewodnictwem bp. Stanisława Salaterskiego odbyły się w Grybowie. Przeczytaj relację. Ponadto bp Leszek Leszkiewicz modlił się z chorymi w Mielcu. Relacja tutaj.

W parafiach też odbyły się specjalne nabożeństwa i Msze św. z udziałem chorych.

Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowała na Światowy Dzień Chorego 10 tysięcy obrazków, które chorzy otrzymali podczas nabożeństw w szpitalach czy w parafiach.

ch99

Ostatnio zmieniany piątek, 12 luty 2016 15:10