środa, 28 styczeń 2015 11:38

Dzień Życia Konsekrowanego w Diecezji Tarnowskiej

Napisane przez

siostrymodlitwaWspólna modlitwa, prelekcja i procesja ulicami Tarnowa – tak będą wyglądać dwudniowe obchody święta wszystkich sióstr, zakonników i braci.

Ks. Zbigniew Krzyszowski wikariusz biskupi ds. zakonnych mówi, że ważna jest rola osób konsekrowanych w naszej diecezji.

Czym byłby świat, czym byłyby diecezje gdyby nie przedszkola, domy opieki, hospicja, szkoły, ochronki, prowadzone przez osoby konsekrowane. Wszystko to co dzieje się w diecezji jest realizowane przy pomocy sióstr, zakonników i braci– dodaje.

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Diecezji Tarnowskiej rozpoczną się w niedzielę ( 1 lutego), nieszporami o godz. 15.30 w Klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu, którym będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterki oraz o godz. 17.15 w Klasztorze Ojców Redemptorystów w Tuchowie, pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, osoby konsekrowane zgromadzą się w Klasztorze Ojców Bernardynów w Tarnowie o godzinie 10.15. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego rozpocznie Nabożeństwo Eucharystyczne z rozważaniami Sióstr i konferencją Ojca Gwardiana Lucjusza Wilka OFM. Procesja do Katedry połączona z odmawianiem różańca rozpocznie się ok. godz. 11.15. Natomiast o godzinie 11.45 nastąpi poświęcenie gromnic przy pomniku Św. Jana Pawła II. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej wraz z zakonnikami będzie przewodniczył Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Z uczestnikami uroczystości będą łączyć się duchowo siostry z zakonów klauzurowych. Składka zebrana w kościołach 2 lutego zostanie przeznaczona na wsparcie sióstr klarysek, karmelitanek i bernardynek, które nie wychodzą z klasztorów, a większość czasu spędzają na modlitwie.

eb

Zobacz stronę  http://www.zakony.diecezja.tarnow.pl/