poniedziałek, 03 marzec 2014 12:26

Kolejny kurs Alfa w Tarnowie

Napisane przez

mlodzisaczPonad 22 miliony osób, wszystkie kontynenty, 15 tysięcy edycji każdego roku, wciąż rosnące zainteresowanie osób wierzących, wątpiących i niewierzących - to owoce kursu ALFA. Odbędzie się on także w Tarnowie. Chętni mogą się już zapisywać.

Kurs Alfa to inicjatywa pozwalająca pogłębić lub też lepiej zrozumieć wiarę chrześcijańską. Kurs składa się z cyklu 10 spotkań oraz wyjazdu weekendowego. Uczestnicy starają się znaleźć odpowiedź na takie pytania jak np.: czy Jezus naprawdę istniał i dlaczego umarł? Dlaczego i jak się modlić? Skąd się wzięło Pismo Święte i jak je czytać?

Duże powodzenie tej inicjatywy związane jest interesującą formułą, która opiera się na zasadach zawartych w nazwie Kursu Alfa: z ang. ALPHA: A- anyone can come -czyli każdy może przyjść, L - learning and laughter - uczestnicy uczą się i dobrze bawią, P  pasta -każde spotkanie zaczyna się od darmowej kolacji, H -help one another - uczestnicy kursu tworzą wspólnotę osób wspierających siebie nawzajem, A - ask for anything -uczestnik może pytać o wszystko i zgłaszać w dyskusji wszelkie swoje wątpliwości.

Kurs ALFA powstał w Kościele Anglikańskim w 1992 r. Został założony przez pastorów Nicky'ego Gumbela i Sandy'ego Millara i został poprzedzony kilkuletnimi badaniami, które dały odpowiedź na pytania: co sprawia mi trudność w mojej wierze i co przeszkadza mi w tym żebym uwierzył?

Kurs ALFA od samego początku bardzo dynamicznie się rozwija. W chwili obecnej na całym świecie każdego roku odbywa się ponad 15 000 kursów. Alfa jest obecna w różnych kościołach chrześcijańskich, na wszystkich kontynentach, szkołach, parafiach, miejscach pracy, a nawet w więzieniach. Szacuje się, że do tej pory kurs ukończyło około 22 mln osób.

W Tarnowie ALPHA po raz pierwszy wystartowała w 2010 r. w Duszpasterstwie Akademickim Tratwa. Każda kolejna edycja cieszyła się coraz większym zainteresowaniem, co m.in zaowocowało tym, że w Tarnowie w 2012 r. został uruchomiony przy parafii św. Rodziny drugi kurs dla osób pracujących. Do tej pory odbyło się łącznie 11 edycji Kursu, który ukończyło ponad 400 osób.

W Kursie Alfa będzie można uczestniczyć w Tarnowie od 10 marca 2014 r. Studenci są zaproszeni na godzinę 19.00 do Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa. Osoby nieco starsze powinny znaleźć się o tej samej godzinie w sali im. św. Wincentego a Paulo w Domu Parafialnym przy kościele Księży Misjonarzy (parafia św. Rodziny) przy ul. Krakowskiej 41, gdzie
organizacją kursu zajęła się Wspólnota Synaj.

W związku z tym, że liczba miejsc na obu kursach jest ograniczona dobrze jest zgłosić wcześniej chęć uczestnictwa pod adresem e-mail:  . Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Paweł Knapik
Wspólnota Synaj