poniedziałek, 21 maj 2018 11:21

"Jak oswoić żyrafę" - Misyjne Święto Dzieci w Tarnowie - FILM, ZDJĘCIA

Napisane przez
"Jak oswoić żyrafę" - Misyjne Święto Dzieci w Tarnowie - FILM, ZDJĘCIA fot. ks.Marian Kostrzewa

Misyjne Święto Dzieci już od 8 lat gromadzi setki dzieci w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie. Dla najmłodszych to niecodzienna okazja, by poznać jak wygląda praca misjonarzy, a także zdobyć nowe sprawności.

- Mamy tutaj różne punkty, które dzieci odwiedzają. W każdym muszą wykazać się różnymi sprawnościami. Tu np. jest służba maltańska, która uczy jak udzielić pierwszej pomocy – oprowadza nas wolontariuszka Angelika Hec. - Tam mamy żyrafę, którą należy oswoić, a dalej jest afrykański busz, który należy przebyć na specjalnych drewnianych kłodach.

Wbrew pozorom nie są to łatwe zadania, ale dzieci i rodzicie bawią się wyśmienicie. Jeżeli ktoś się zmęczy, może skorzystać z usług punktu fryzjerskiego i zamówić specjalną afrykańską fryzurę. Nie brakowało również chętnych, aby wypróbować na sobie różne wariacje misyjnego make up-u.

Paulina Piątek, prezes Stowarzyszenia Młodzi Misjom przyznała, że dzisiejsza zabawa ma jeszcze inny cel. Misyjne święto dzieci jest po części zwieńczeniem rocznego projektu o nazwie „Misja Amazonia”. Polega na pomocy ks. Kazimierzowi Skórskiemu, który pracuje w dolinie Amazonki. Nasza pomoc polega na zebraniu środków finansowych, by uzupełnić jego zaplecze kuchenne, oraz zakupić nagłośnienie w świetlicy, w której pracuje.

Paulina przyznała, że pomoc zostanie przekazana ks. misjonarzowi osobiście. Za trzy miesiące trzy wolontariuszki Stowarzyszenia wyjadą razem z księdzem Piotrem Boracą do ks.Kazimierza.

Każdego, kto chciałby wesprzeć ten projekt, zapraszamy do odwiedzenia strony facebookowej Inicjatywy Młodzi Misjom.

Zapraszamy do galerii zdjęć na diecezjalny Flicker.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maj 2018 11:20