sobota, 18 sierpień 2018 00:23

Pierwszy dzień Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej już za nami - ZDJĘCIA

Napisane przez ks.Marian Kostrzewa, Diana Jaroszek
Pierwszy dzień Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej już za nami - ZDJĘCIA fot. ks.Marian Kostrzewa

Piękna słoneczna pogoda przywitała tysiące pielgrzymów, którzy o godzinie 6.30 zgromadzili się na Placu katedralnym. Pielgrzymkę oficjalnie rozpoczęła Msza św. na Placu Katedralnym pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Po zakończonej Eucharystii pątnicy wyruszyli w drogę przechodząc ulicą Krakowską, Mościckiego, aż do pierwszego postoju w Mościcach i Ostrowie. Tam część A i B rozdzieliły się i od tego momentu będą zmierzać na Jasną Górę oddzielną trasą, aż do ósmego dnia.

Ponad połowa pielgrzymów idzie pierwszy raz, nierzadko rodzinnie, z małymi dziećmi. Wielu również deklaruje, że idzie tylko jeden, lub dwa dni.

W tym roku pierwszy dzień pielgrzymki przypada w piątek, dlatego w większości grup zaobserwowano większą niż zwykle liczbę krótkoterminowych pątników, którzy korzystając z zbliżającego się weekendu, będą towarzyszyć pielgrzymom przez te pierwsze dni.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z pierwszego dnia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej - kliknij TUTAJ.