środa, 14 maj 2014 14:30

Prymas Polski modlił się w Dębicy

Napisane przez

prymas1W 97. rocznicę objawień fatimskich do Dębicy przyjechał Prymas Polski abp Józef Kowalczyk. Odprawił Mszę św. i wygłosił słowo Boże, w którym nawiązał do jubileuszu 30-lecia istnienia parafii Miłosierdzia Bożego. Ks. Prymas zwracał uwagę na to, że jubileusz to czas świętowania, ale także refleksji.

Dopiero z perspektywy serca, przepełnionego wdzięcznością jesteśmy w stanie zobaczyć to wszystko co jest skierowane przez Boga jako konkretne zadania, które w tym mieście, tej parafii możecie podejmować - dodał.

W czasie nabożeństwa fatimskiego dziękowano nie tylko za 30 lat istnienia parafii, ale też za kanonizację św. Jana Pawła II. W 97. rocznicę objawień fatimskich przyszliśmy wypełnić prośbę Matki Bożej- mówi ks. Józef Dobosz proboszcz dębickiej parafii.

Gromadzimy się wokół Maryi, aby sprawować Eucharystię i aby wypełniać prośbę o modlitwę różańcową, o pokutę, nawrócenie i pokój na świecie - dodaje.

W modlitewnym spotkaniu z Prymasem Polski uczestniczyły m.in. dzieci, które w ostatnią niedzielę przeżywały pierwszą komunię oraz Rycerze Kolumba.

az/RDN Małopolska

Ostatnio zmieniany środa, 14 maj 2014 14:36