sobota, 30 marzec 2019 22:13

Bierzmowanie w Pasierbcu, Laskowej i Ujanowicach: Słuchajcie Go! [ZDJĘCIA]

Napisane przez Beata Malec - Suwara / Tarnowski Gość Niedzielny
Bierzmowanie w Pasierbcu, Laskowej i Ujanowicach: Słuchajcie Go! [ZDJĘCIA] fot. Beata Malec - Suwara / Tarnowski Gość Niedzielny

Biskup Leszek Leszkiewicz 28 marca udzielił sakramentu 366 młodym osobom z dekanatu ujanowickiego.

Pierwsza uroczystość odbyła się w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Tam sakrament bierzmowania przyjęły 134 osoby z tamtejszej parafii, z parafii Młynne i Łososina Górna. Zobaczcie: KLIKNIJ TUTAJ.

W kościele w Laskowej dar Ducha Świętego z rąk bp. Leszka Leszkiewicza przyjęły także 134 osoby z tamtejszej parafii, Jaworznej i Kamionki Małej. Zobaczcie: KLIKNIJ TUTAJ.

Podczas trzeciej uroczystości bierzmowania, która odbyła się w Ujanowicach, biskup udzielił sakramentu 98 młodym osobom z tamtejszej parafii, Żmiącej i Krosnej. Zobaczcie: KLIKNIJ TUTAJ.

- Potraficie słuchać? Jesteście posłuszni swoim rodzicom? - pytał młodzież bp Leszek Leszkiewicz, a potem pytanie o to, czy są posłuszni, zadał także rodzicom.

Nawiązał w ten sposób do wczorajszych czytań z dnia, kiedy to Bóg patrzy na swój lud i mówi z żalem, że dał mu przykazania, ale on go nie usłuchał, nie przyjął pouczenia i odwrócił się do Niego plecami.

Problem nieposłuszeństwa jest dziś powszechny. Człowiek nie lubi słuchać, bo zajął miejsce Pana Boga, uważa się za najważniejszą osobę, zadowolony jest tylko wtedy, kiedy jemu przytakują i przyznają rację - mówił bp Leszek Leszkiewicz.

Aby przeczytać więcej, kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany sobota, 30 marzec 2019 22:23