piątek, 26 kwiecień 2019 08:07

Bierzmowanie w Nowym i Starym Wiśniczu [ZDJĘCIA]

Napisane przez ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny
Bierzmowanie w Nowym i Starym Wiśniczu [ZDJĘCIA] ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny

Bp Stanisław Salaterski udzielił daru Ducha Świętego blisko 300 młodym z Nowego i Starego Wiśnicza, Chronowa i Kobyla.

Uroczystość odbyła się 25 kwietnia. Najpierw w kościele parafialnym w Nowym Wiśniczu do sakramentu bierzmowania przystąpili młodzi z miejscowej parafii. Tego samego dnia wieczorem w kościele w Starym Wiśniczu zostali bierzmowani młodzi z miejscowej wspólnoty parafialnej, a także z Chronowa i Kobyla. - Chcemy być awangardą Kościoła, jego odważnymi świadkami w domu, szkole, w przestrzeni prywatnej i publicznej - mówiła przedstawicielka bierzmowanych w Nowym Wiśniczu. Jedna z mam dziękująca za bierzmowanie młodych w Starym Wiśniczu podkreśliła, że bierzmowani są obrazem Kościoła pulsującego życiem, otwartego, pełnego radości i entuzjazmu. - Pragniemy takiego Kościoła i mamy nadzieję, że młodzi będą go budować z zapałem i energią - mówiła na zakończenie uroczystości.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

Zdjęcia ze Starego Wiśnicza - kliknij TUTAJ.

Zdjęcia z Nowego Wiśnicza - kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany niedziela, 28 kwiecień 2019 19:53