poniedziałek, 13 maj 2019 21:06

Tarnowscy misjonarze otrzymali pojazdy od Miva Polska

Napisane przez ks. Damian Migacz

W czasie XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska, która odbyła się 11 maja 2019 r. na Jasnej Górze, diecezja tarnowska otrzymała kolejne pojazdy dla misjonarzy tarnowskich.

Tym razem jest to 100 rowerów przekazanych dla J.E. Ks. Bpa Mirosława Gucwy do diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Ks. Biskup Gucwa pochodzi z Pisarzowej, a święcenia biskupie przyjął 11 lutego 2018 w katedrze w Bouar i tam też posługuje.

W imieniu Ks. Bpa Mirosława Gucwy, Diecezjalny Duszpasterz Kierowców ks. Damian Migacz odebrał czek na 10 000 euro od dyrektora MIVA Polska - ks. Jerzego Kraśnickiego. Jest to wielka pomoc dla komunikacji i łatwiejszego dotarcia do ośrodków duszpasterskich w diecezji Bouar, dla katechistów działających w diecezji.

MIVA Polska w ostatnim czasie przekazała także innym tarnowskim misjonarzom pomoc na zakup samochodów terenowych:

ks. Marek Dziedzic, Republika Środkowoafrykańska, Bouar

ks. Krzysztof Mikołajczyk, Republika Środkowoafrykańska, Bouar

ks. Karol Kuźma, Kongo, Bazzaville

Warto dodać, że diecezja tarnowska hojnie wspiera środkami finansowymi MIVA Polska, które w większości pochodzą ze zbiórek organizowanych w diecezji podczas święceń pojazdów - dodaje ks. Jerzy Kraśnicki - dyrektor MIVA Polska.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 maj 2019 17:23