czwartek, 12 grudzień 2019 16:22

Zbliża się Kolęda Misyjna - Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Napisane przez Redakcja
Zbliża się Kolęda Misyjna - Komunikat Biskupa Tarnowskiego Foto ks. Marian Kostrzewa

„Ogromną radością napełnia mnie fakt, iż najmłodsi diecezjanie tak chętnie i ofiarnie angażują się w to dzieło” - napisał w specjalnym komunikacie biskup tarnowski Andrzej Jeż z okazji zbliżającej się Kolędy Misyjnej. Rozpocznie się ona w parafiach 26 grudnia.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie, Kochani Kolędnicy Misyjni!

Zgodnie z naszą wieloletnią diecezjalną tradycją, zbliżający się okres Bożego Narodzenia jest czasem, kiedy ze swoją misją wyruszą grupy kolędników misyjnych. Ogromną radością napełnia mnie fakt, iż najmłodsi diecezjanie tak chętnie i ofiarnie angażują się w to dzieło. Jest to piękny przejaw wrażliwości i otwartości serc na dzielenie się Chrystusem i niesienie konkretnej pomocy drugiemu człowiekowi. Warto tu wspomnieć wielkie projekty finansowane od lat z ofiar zbieranych przez Kolędników Misyjnych, są to: szpital w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej i szkoła dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie. W tym roku dochodzi jeszcze projekt centrum pomocy dla rodzin z dziećmi z zespołem Downa w Kazachstanie, a także pomoc dla dzieci w Amazonii. Warto też dodać, że wszystkich projektów sfinansowanych w minionych latach dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych było aż ponad trzysta.

Mam świadomość tego, iż w to dzieło angażują się nie tylko sami kolędnicy, ale również wiele osób pomagających w przygotowaniu grup kolędniczych oraz wszyscy, którzy przyjmują kolędników do swych domów.

Dziękuję Wam wszystkim za dobro, którym się dzielicie. Niech żywy Jezus, którego zanosicie i którego przyjmiecie w czasie kolędy, błogosławi Wam każdego dnia. Ufam, że tegoroczne kolędowanie przyniesie dobro nie tylko w życiu dzieci świata misji, którym pospieszycie z pomocą, ale i w życiu Was samych, którzy w jakikolwiek sposób angażujecie się w to ważne dzieło.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż