niedziela, 16 luty 2020 20:56

Walentynka dla Jezusa. Jesteście spragnieni?

Napisane przez Beata Malec - Suwara / Tarnowski Gość Niedzielny
Walentynka dla Jezusa. Jesteście spragnieni? fot.Beata Malec - Suwara / Tarnowski Gość Niedzielny

15 lutego w Pustkowie-Osiedlu odbyło się spotkanie młodych, któremu towarzyszyło hasło "Ciałem i Krwią upojeni".

Jesteście spragnieni? Kto z Was nudzi się podczas Mszy św.? - pytał młodych bp Leszek Leszkiewicz, który przewodniczył Eucharystii podczas spotkania "Walentynki dla Jezusa". Odbyło się ono w Pustkowie-Osiedlu po raz siódmy.

W spotkaniu wzięli udział młodzi głównie z okręgu dębickiego, ale także z dalszych miejscowości diecezji tarnowskiej. Grupa młodych przyjechała z Trzciany k. Bochni. - Jesteśmy po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni - zapowiadają.

Biskup zachęcał młodych, by zastanowili się nad tym, co robimy z Mszą św. Czy ona nas nie nudzi, czy nam nie spowszedniała? Mówił o grzechu bałwochwalstwa, który powoduje brak pragnienia Boga i zamyka na Boże działanie. - Tam, gdzie zamiera kult Boga prawdziwego, tam, gdzie ludzie nie pragną Mszy św., tam życie, Kościół umierają - tłumaczył.

Przestrzegał przed stanem, w którym człowiek zaczyna kochać swój grzech, pielęgnuje go w sobie i oddaje się mu z przyjemnością. Wtedy nie jest zdolny, by usłyszeć Boże słowo, zadziwić się tajemnicą Najświętszej Ofiary, zobaczyć na ołtarzu Jezusa. Przestrzegał także przed umiłowaniem rzeczy materialnych i lenistwem, które powoduje, że przychodząc na Mszę św. nawet nie jesteśmy w stanie usłyszeć i zapamiętać tego, co Bóg mówi do nas w czasie czytań i Ewangelii. - Za leniwi jesteśmy, żeby zobaczyć, co Pan Bóg dla nas przygotował - dodał.

Aby przeczytać calość i oglądnąć zdjęcia, kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 luty 2020 14:21