sobota, 18 lipiec 2020 09:24

Rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa

Napisane przez Ks. Damian Migacz - diecezjalny duszpasterz kierowców w diecezji tarnowskiej

W dniach od 19-26 lipca 2020 r. po raz 21 organizowana jest ogólnopolska Akcja Św. Krzysztofa przez Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kierowców. W Diecezji Tarnowskiej będą miały miejsce szczególne wydarzenia w tym tygodniu organizowane przez Duszpasterstwo Kierowców. Plan wydarzeń:

19 lipca (niedziela)

- godz. 11:00, Sanktuarium M.B.Fatimskiej w Tarnowie - Odbędzie się centralna Uroczystość modlitw za kierowców, której będzie przewodniczył delegat Episkopatu Polski - Krajowy Duszpasterz Kierowców Ks. Marian Midura oraz Ks. Damian Migacz - Duszpasterz Kierowców w diecezji tarnowskiej. Po liturgii odbędzie się zawierzenie wszystkich kierowców Matce Bożej Fatimskiej i zostaną poświecone pojazdy.

- godz. 15:00, Pomnik PRZEJŚCIE - Zabawa/k.Tarnowa - Modlitwa Duszpasterzy Kierowców za zmarłych na drogach.

24 lipca (piątek)

- godz. 6:30, Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu - Msza św. za kierowców oraz o bezpieczeństwo na drogach, a także o Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracowników MORD-Nowy Sącz i służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego. Przewodniczył będzie liturgii i okolicznościowe kazanie wygłosi Ks. Damian Migacz - diecezjalny duszpasterz kierowców. W modlitwie będą uczestniczyli przedstawiciele Służb Mundurowych oraz MORD.

- godz. 7:30 - MORD Nowy Sącz - poświęcenie nowych pojazdów oraz konferencja prasowa, na którą zaproszeni zostali Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KMP w Nowym Sączu, Dyrektor MORD Nowy Sącz, Duszpasterz Kierowców w diecezji tarnowskiej.

- 10:00 - MORD Tarnów - poświęcenie nowych pojazdów oraz konferencja prasowa, na którą zaproszeni zostali Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KMP w Tarnowie, Dyrektor MORD Tarnów, Duszpasterz Kierowców w diecezji tarnowskiej.

- 12:00 - rutynowa kontrola patrolu Policji na wybranym odcinku drogi wojewódzkiej w Tarnowie wraz z okolicznościowym błogosławieństwem Duszpasterza Kierowców oraz rozdawaniem upominków dla kierujących.

25 lipca (sobota)

7:00 Msza św. w Woli Mieleckiej, modlitwa za kierowców, której będzie przewodniczył delegat Episkopatu Polski - Krajowy Duszpasterz Kierowców Ks. Marian Midura oraz Ks. Damian Migacz - Duszpasterz Kierowców w diecezji tarnowskiej.

10:00 - 12:00 - Centralne uroczystości. Konferencja prasowa z udziałem Krajowego Duszpasterza Kierowców Ks. Mariana Midury oraz reprezentacji służb mundurowych odpowiedzialnych za BRD. Rutynowa kontrola patrolu Policji na wybranym odcinku drogi wojewódzkiej w okolicach Mielca wraz z okolicznościowym błogosławieństwem Duszpasterza Kierowców oraz rozdawaniem upominków dla kierujących.

W całej diecezji organizowane w poszczególnych parafiach modlitwy za kierowców oraz specjalne błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji przeprowadzenie akcji "1grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr" na rzecz MIVA polska na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

W 2020 roku z taką pomoc otrzymało wielu polskich misjonarzy, a wśród nich 3 z diecezji tarnowskiej: samochód terenowy - Ks. Michał Rachwalski pracujący w Bouar - RCA, samochód terenowy - Ks. Tomasz Kaczor pracujący w Nuflo de Chavez - Boliwia, motorower - Ks. Dariusz Pawłowski pracujący w Santiago De Cuba - Kuba.

Niech św. Krzysztof ma nas wszystkich w swojej opiece na naszych Polskich drogach.

Ks. Damian Migacz - diecezjalny duszpasterz kierowców w diecezji tarnowskiej

Ostatnio zmieniany środa, 22 lipiec 2020 09:09