sobota, 22 sierpień 2020 07:00

Za nami 5 dzień PPT

Napisane przez Biuro Prasowe PPT
Za nami 5 dzień PPT fot. Katarzyna Antosz / RDN Małopolska
Połowa za nami. Piątego dnia, trasą części A, prowadziły nas grupy 5, 6 i 7.

O poranku w Miechowie odbyła się msza święta. Eucharystię przeżywaliśmy w duchu kolejnego etapu kerygmatu – nawrócenia.

- Nie chcemy żyć byle jak. Nie chcemy żyć na skróty – mówił ks. Paweł Górski na rozpoczęcie spotkania.

Jak podkreślił ks. Zbigniew Szostak, miejsce, gdzie odbywała się Eucharystia, to wyjątkowa przestrzeń. – Miejsce, które jest uświęcone tradycją pielęgnacji Grobu Pańskiego, ale do Grobu Pańskiego trzeba zejść i przekonać się o tym, o czym przekonaliśmy się już na pielgrzymce – że grób jest pusty, śmierć została pokonana przez naszego Zbawiciela. (…) Dokonało się to, co się zaraz wydarzy na Eucharystii – mówił ks. Zbigniew Szostak. Zaprosił też, żeby pielgrzymi byli świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego, świadkami zwycięstwa życia nad śmiercią.

Na dachu Sanktuarium usytuowana jest figura Chrystusa Zmartwychwstałego, który ma krzyż. Przypomina o tym, co dokonuje się na Eucharystii.
- Dziś się zatrzymaliśmy na temacie wiary. (…) Zanim człowiek odpowie na zbawienie swoim nawróceniem, to potrzeba, aby Pan Bóg wzbudził w nas wiarę – wyjaśniał ks. Artur Mularz.
Zwrócił uwagę na I fragment z Księgi Proroka Ezechiela, wizję wyschłych kości. – Dzisiaj Pan Bóg wyprowadza nas na takie miejsce, gdzie jest cmentarz, gdzie nie ma życia. I co Pan Bóg chce? (…) Bóg mówi – idź w takie miejsce. Bóg chce, abyśmy poszli na cmentarz. Ale cmentarz, który może mamy w swoim sercu. – mówił. – I hasło PPT „Idźcie” mówi nam, żebyśmy poszli właśnie w takie miejsca, do takiej przestrzeni. – podsumował.

Dalej zwracał uwagę, że wiara to przestrzeń, w której Pan Bóg chce działać, gdy mówimy, że coś jest niemożliwe. Wiara to odpowiedź na zbawienie. Bóg chce działać przez każdego z nas.
– Wiara to relacja, to odpowiedź na miłość. To nie wierność przykazaniom, ale odpowiedź na miłość Boga. Bóg swoje prawo, przykazania daje w odpowiednim momencie. Ale Bóg to nie prawo, nakazy i zakazy, tylko Osoba, która czeka na odpowiedź na miłość. – dodał.
Jezus jest wśród nas

W drodze z Miechowa do Chodowa pielgrzymom towarzyszył Jezus Eucharystyczny. Procesja była okazją, by jeszcze lepiej usłyszeć Głos Boga. Adorować Tego, który jest.
W Żarnowcu odbyły się tańce z animatorem, a na zakończenie dnia pielgrzymi uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim.

Aby przeczytać całość i oglądnąć fotogalerię, zapraszamy na profil FB PPT, kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany niedziela, 23 sierpień 2020 09:12