poniedziałek, 24 sierpień 2020 07:47

Podsumowanie siódmego dnia pieszej pielgrzymki tarnowskiej

Napisane przez Biuro Prasowe PPT
Podsumowanie siódmego dnia pieszej pielgrzymki tarnowskiej fot. Biuro Prasowe PPT
Siódmego, Pańskiego, dnia wędrówki na Jasną Górę kierowały nas grupy mieleckie: 16, 17 i 18. Pielgrzymi pokonali dystans około 20 kilometrów. Drogę rozpoczęli w Sokolnikach, gdzie odbyła się Msza Święta, a zakończyli w Trzebniowie Apelem Jasnogórskim.
Motywem przewodnim dzisiejszego kazania w Wieczerniku był Duch Święty. Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Adamczyk, dyrektor Radia RDN Małopolska.
- Jak nie wiem, kim jestem, jak nie wiem, kim jest Pan Bóg, nie wiem na czym polega moje życie, co daje prawdziwe szczęście, to pojawia się we mnie strach i lęk – ostrzegał ks. Mularz. – I gdzie tu Duch Święty? – zapytał dalej.
- Duch Święty chce, żebyśmy w tym środowisku, w którym żyjemy, świadczyli. Żebyśmy nie byli bezosobowi – mówił kaznodzieja. Dodał także, że kiedy chcemy, aby Jezus był naszym Panem, to wtedy posyłany jest Duch Święty.

Rekolekcjonista PPT mówił także, że Bóg chce budować Kościół na każdym z nas, na naszym wyznaniu wiary. Każdy z nas ma jakąś odpowiedzialność. Tak jak Piotr, któremu Bóg zapowiedział „Tobie dam klucze Królestwa Niebieskiego”.
- Klucze są po to, żeby otwierać albo zamykać. My swoim życiem możemy albo otwierać komuś drzwi do Kościoła, do Pana Boga, albo możemy je zamykać – wyjaśnił kaznodzieja.
- Bóg zna historię każdego z nas. Kiedy wyznajemy wiarę, że Jezus jest Mesjaszem, to Bóg się posługuje również historią mojego życia. Jemu nie przeszkadza to, jakie grzechy popełniłem, co narobiłem w życiu. On w to wszystko chce wchodzić. On to wszystko chce uświęcać. Historia mojego życia nie jest obciążeniem dla Pana Boga, ale On może sprawić, że będzie przede wszystkim jego błogosławieństwem – podsumował ks. Mularz.

Wieczorne tańce odbyły się pod słynnymi Skałkami w Trzebniowie. Później uwielbialiśmy śpiewem Boga Trójjedynego razem z pielgrzymkową scholą i modliliśmy się Apelem Jasnogórskim.

Ks. Artur podczas katechezy mówił o wartości wspólnoty parafialnej dla Kościoła – Kościół to nie jest instytucja. Tylko dom – zaznaczył. Dodał też, że czasem może nam się wydawać, że nasze zaangażowanie to za mało. Jednak Jezus chce to wziąć i chce, żebyśmy mu służyli.
Zaprosił pielgrzymów do jutrzejszego postu i pokuty za swoją wspólnotę parafialną.

Aby przeczytać całość i oglądnąć fotogalerię, zapraszamy na profil FB PPT, kliknij TUTAJ.
Ostatnio zmieniany wtorek, 25 sierpień 2020 09:36