środa, 28 październik 2020 14:33

Szkolne Koło Caritas pomaga seniorom

Napisane przez Karolina Średnicka/Radio RDN Nowy Sącz
Szkolne Koło Caritas pomaga seniorom www.rdn.pl

Seniorzy z Krynicy - Zdrój mogą liczyć na pomoc przy robieniu zakupów czy kupowaniu lekarstw. Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krynicy-Zdroju, postanowili wpierać starsze osoby w swoim otoczeniu.

– W odpowiedzi na obecną sytuację pandemii rozpoczęliśmy akcję dowożenia najpotrzebniejszych artykułów spożywczych i medycznych dla naszych seniorów – mówi ks. Paweł Śliwa, koordynator akcji.

– Niedawno powołaliśmy Szkolne Koło Caritas i szukaliśmy takiego konkretnego sposobu, w którym młodzież mogłaby pomóc, tym którzy najbardziej takiej pomocy potrzebują. Zaczęła się druga fala pandemii i wiemy, że jest bardzo wielu seniorów, którzy potrzebują takiej pomocy choćby w takich zwykłych codziennych rzeczach jak zrobienie zakupów, pomoc w zakupie leków – podkreśla kapłan.

Zakupy dowożone są we wtorki, czwartki i sobotę, każdy senior musi wcześniej zadzwonić pod nr tel: 692 806 009 i powiedzieć jakiej pomocy potrzebuje.

Ksiądz Paweł Śliwa koordynator akcji zaprasza również wszystkich chętnych do współpracy przy zbieraniu zamówień, realizowaniu ich czy przy rozwożeniu zakupów.

Ostatnio zmieniany piątek, 30 październik 2020 13:59