środa, 23 czerwiec 2021 14:00

Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie

Napisane przez Redakcja
Ruch Światło-Życie Ruch Światło-Życie

Halina i Krzysztof Olchawowie z Laskowej, decyzją Biskupa Tarnowskiego zostali mianowani nową parą diecezjalną Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie.

Są małżeństwem od 28 lat, mają czworo dzieci. 12 lat temu para wstąpiła do Kręgów Domowego Kościoła.

„W Ruchu Światło-Życie zobaczyliśmy wielką szansę rozwoju duchowego i małżeńskiego. Byliśmy w takim okresie naszego życia, że potrzebowaliśmy umocnienia naszej wiary i jasnych drogowskazów. Był to czas, który bardzo nam pomógł zbliżyć się do Pana Boga i wzajemnie do siebie w małżeństwie i rodzinie. Wniósł wiele radości w nasze życie. Poznaliśmy w tym okresie wielu wspaniałych ludzi. Zrozumieliśmy, że uczestnictwo w rekolekcjach i oazach jest dla nas bardzo ważne. Pozwoliło nam zobaczyć nasze życie z innej perspektywy i zrozumieć, kto jest w nim najważniejszy, komu mamy zaufać. W 2016 r. uczestniczyliśmy w oazie III stopnia w Krakowie. W tym samym roku zostaliśmy wybrani na parę rejonową w rejonie Limanowa. Był to 25 jubileuszowy rok powstania DK w Limanowej. Przez 3 lata pełniliśmy tę posługę” - opowiadają małżonkowie.

Halina i Krzysztof Olchawowie należą do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, uczestniczą w rekolekcjach i sami je organizują.

„Od początku naszej przynależności do Kręgów Rodzin DK uczestniczyliśmy w różnych rekolekcjach. Było to Triduum Paschalne w formie rekolekcji, „Sesja o pilotowaniu kręgów”, rekolekcje dla par rejonowych, ORDR II, oraz rekolekcje tematyczne np.: „Miłość małżeńska może być piękna”, kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji i inne. Pilotowaliśmy 2 kręgi, organizowaliśmy rekolekcje ORAR I i II stopnia w Ciężkowicach. Obecnie należymy do nowo powstałego rejonu Pasierbiec, który powstał rok temu po podziale rejonu Limanowa. Nasz macierzysty krąg jest przy parafii w Laskowej i liczy sześć małżeństw” - dodają Halina i Krzysztof Olchawowie.

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 czerwiec 2021 19:12