środa, 23 czerwiec 2021 22:13

Debiutancka płyta pleśnieńskiej scholi dziecięcej "Mała Armia Pana" [FILM]
Galeria video

Napisane przez Donata Zielińska / multimedia: ks.Marian Kostrzewa
Debiutancka płyta pleśnieńskiej scholi dziecięcej "Mała Armia Pana" [FILM] fot. ks. Marian Kostrzewa

Na 15 - lecie swojego istnienia schola dziecięca "Mała Armia Pana" w parafii Pleśna wydała debiutancką płytę „Rycerzem bądź”. Z tej okazji, w Dzień Ojca, odbył się koncert akustyczny w parafialnym kościele.

Dzieci tworzące zespół po raz pierwszy na żywo wykonały piosenki z płyty oraz zaprezentowały teledysk do tytułowego utworu „Rycerzem bądź”.

Grupa została założona przez p. Katarzynę Zielińską - katechetkę parafii Pleśna.
- "Członków scholii połączyła miłość do muzyki oraz chęć uwielbienia śpiewem Pana Boga. Mimo że jest ich pozornie mało, to tworzą „potężną” Armię naszego Pana. Są małymi misjonarzami o wielkim sercu. Poprzez swoją muzykę chcą przekazywać wiarę, nadzieję i miłość"  - mówi p. Katarzyna.

Na płycie można usłyszeć piosenki z którymi zespół brał udział w licznych konkursach i przeglądach na terenie gminy Pleśna i poza nią. Pomysł na nagranie płyty zrodził się w głowie instrumentalistów zespołu. Mimo pandemii, która spowolniła jej wydanie, udało się ją ukończyć. Album zawiera 10 utworów autorstwa parafian: Piotra Kajmowicza, Pawła Kajmowicza, Wacława Hajdugi, Anety Drabickiej oraz Donaty Zielińskiej.

- "Tytuł albumu nie jest przypadkowy. Jest to nasza deklaracja zawierzenia się Panu Bogu. Śpiewem chcemy podjąć walkę ze złem otaczającego świata" - zaznacza p. Zielińska.

Największym dotychczasowym sukcesem scholii jest zdobycie III miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej „VINCENTIANA”. To na potrzeby tego festiwalu grupa przyjęła nazwę "Mała Armia Pana" i tak już pozostało po dziś dzień.

Zapraszamy do oglądnięcia teledysku.

202232229 3975048892614391 8451091539540597134 n

Ostatnio zmieniany niedziela, 27 czerwiec 2021 14:54