niedziela, 11 lipiec 2021 12:10

Caritas pomaga poszkodowanym i dziękuje diecezjanom

Caritas pomaga poszkodowanym i dziękuje diecezjanom Maria Mółka/RDN

Caritas Diecezji Tarnowskiej przeznaczyła już prawie 300 tysięcy zł na pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną. Pod koniec czerwca to niebezpieczne zjawisko miało miejsce w regionie sądeckim. Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy Librantowej i Koniuszowej.

– Caritas pomaga w remoncie domów – mówi dyrektor ks. Zbigniew Pietruszka.

– Wydaliśmy 28 takich decyzji. Większość dotyczy Librantowej. Przyznaliśmy pomoc na 280 tysięcy złotych. Kwoty tej pomocy były różne w zależności od poniesionych strat. Najniższa wyniosła 8 tys. zł, a najwyższa 15 tys. Pomoc nie jest jeszcze zakończona – dodaje.

Osoby poszkodowane nadal mogą się zgłaszać do Caritas albo do swojego proboszcza.

Mieszkańców odwiedzili biskup tarnowski Andrzej Jeż i ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora diecezjalnej Caritas.

W ostatnią niedzielę przed kościołami diecezji tarnowskiej odbyła się zbiórka do puszek Caritas na pomoc poszkodowanym.

Dyrektor ks. Zbigniew Pietruszka dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli.

– Nie wiemy jeszcze, jaką kwotę udało się zebrać, ale wiemy, że ofiarność wiernych była duża. Pieniądze wpływają do Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę zbiórkę a także księżom proboszczom i wolontariuszom Caritas – podkreśla.

W wyniku przejścia trąby powietrznej w regionie sądeckim uszkodzonych zostało ok. 50 budynków mieszkalnych.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 lipiec 2021 14:09