poniedziałek, 06 wrzesień 2021 15:40

Radio RDN Nowy Sącz ma już 10 lat!

Napisane przez Redakcja/RDN Nowy Sącz
Radio RDN Nowy Sącz ma już 10 lat! Foto RDN Nowy Sącz

Radio RDN Nowy Sącz świętowało okrągłą rocznicę w niedzielę, 5 września przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Była Msza święta, prezentacja ekipy RDN, koncerty kapel Rożnowioki i Zalasowanie oraz zespołu Megitza.

Biskup Artur Ważny, przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. - Słowo Boże dziś próbowało nam powiedzieć, że żyjemy obszarze Dekapolu, czyli w świecie trochę pogańskim, który wybiera sobie bogów na swój obraz, a nie Boga prawdziwego. Przez to zniekształca Boże prawo i Boży porządek. Rola nasza, chrześcijan i tych, którzy w radiu pracują, jest taka, aby ten porządek przywracać, pomagać ludziom odczytywać Bożą obecność w świecie – mówił radiu RDN Nowy Sącz biskup Artur Ważny.

Do tego przesłania nawiązywał też ks. Jan Bartoszek, dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. – Najważniejsza w naszym przekazie medialnym powinna być prawda. Myślę, że cennym zadaniem, o którym mówił też biskup Artur w homilii, jest to, abyśmy właśnie ewangelizowali, żebyśmy nie bali się odkrywać i głosić prawdę. Ona jest najcenniejsza w przekazie medialnym i powinna znajdować swoje właściwie miejsce na falach radia katolickiego- podkreśla.

Podczas uroczystości radio RDN Nowy Sącz otrzymało medal Polonia Minor. Odznaczenie przyznawane przez marszałka i zarząd województwa otrzymują instytucje i osoby, które działają na rzecz społeczności lokalnej. Jest też wyróżnienie, dla tych którzy działają na rzecz Małopolski.

– RDN Nowy Sącz ma szczególne znaczenie na mapie Małopolski i w naszych sercach też. Pan Marszałek podkreślał, że jest to medal złoty, a przyznawany jest w szczególnych okolicznościach, dla szczególnego odbiorcy jakim jesteście. On jest wyrazem podziękowania i szacunku za słowo, które za pośrednictwem radia może codziennie gościć w tysiącach czy dziesiątkach tysięcy domów – mówi radna województwa Marta Mordarska.

Po uroczystej Mszy świętej, na którą licznie przybyli radiosłuchacze RDN Nowy Sącz, przyszła kolej na część artystyczną. Muzyczną oprawę zaprezentowały zespoły regionalne Rożnowioki i Zalasowianie. Gwiazdą wieczoru była Megitza, która rozruszała sądecką publiczność.

Po koncertach było też wieczorne kino plenerowe, podczas którego można było obejrzeć familijny film.

Więcej zdjęć na rdn.pl

Ostatnio zmieniany środa, 08 wrzesień 2021 19:32