czwartek, 09 wrzesień 2021 14:05

Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku

Napisane przez Redakcja
Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku Foto archiwum parafii Czarny Potok

12 września rozpocznie się odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Jej Sanktuarium w Czarnym Potoku. Będzie on trwać do niedzieli 19 września. Zwieńczeniem będzie uroczysta suma o godzinie 11:00, na której dziękować będziemy za tegoroczne żniwa oraz plony ziemi.

„O słodka Panno Maryjo! (…), spraw, błagamy Cię, abyśmy opłakiwali nasze grzechy, i aby pokuta uleczyła rany (...) grzeszników…” (z modlitwy do Matki Bożej Bolesnej). Słowa te, stanowią myśl przewodnią tegorocznych rozważań odpustowych, w których treść wpisane są tajemnice dnia oparte na siedmiu Boleściach Matki Bożej. Intencje wszystkich pielgrzymów polecane będą wstawiennictwu Maryi, Matce Bożej Bolesnej podczas specjalnych nabożeństw.

Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej z Sądecczyzny, ziemi limanowskiej i wielu innych okolic diecezji tarnowskiej i naszej Ojczyzny, do pielgrzymowania do Sanktuarium Czarnopotockiego.

W sposób szczególny zapraszamy na swoje Msze św. i nabożeństwa: Róże Żywego Różańca, członków Akcji Katolickiej, strażaków OSP z powiatu sądeckiego, limanowskiego i nowotarskiego, pracowników Służby Zdrowia, członków Caritas, chorych i cierpiących, małżonków przeżywających swoje jubileusze, rodziny, pracowników oświaty, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, a w sposób szczególny dzieci i młodzież.

Niech dni Opustu i nasza obecność w Czarnopotockim Sanktuarium, będzie czasem wdzięczności za wszelkie łaski otrzymane za wstawiennictwem Matki Bożej Bolesnej.

Ks. Krzysztof Klimczak

Proboszcz Parafii i Kustosz Sanktuarium

PROGRAM ODPUSTU 2021 SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W CZARNYM POTOKU

NIEDZIELA - 12.09. 2021

Msze św. - godz.:7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 15.00.

Godz. 15.30 - Droga Krzyżowa na Gródek.

PONIEDZIAŁEK - 13.09.2021

Spowiedź parafialna: godz. 15.00 - 17.30 (16.00-16.30).

PONIEDZIAŁEK i WTOREK

Godz. 18.00 - Triduum Modlitewne do Matki Bożej Bolesnej z Koronką i Dróżkami Maryjnymi.

ŚRODA- 15.09. 2021

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ BOLESNEJ

Godz. 7.00 - Msza Święta z kazaniem dla wszystkich.

Godz. 9.00 - Msza Święta z kazaniem dla wszystkich.

Godz. 11.00 - Msza Święta z kazaniem dla wszystkich.

Godz. 18.00 - Msza Święta z kazaniem dla członków Róż Żywego Różańca, członków Akcji Katolickiej.

CZWARTEK - 16.09.2021

Godz. 18.00 - Msza Święta z kazaniem dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu sądeckiego, limanowskiego i nowotarskiego.

PIĄTEK - 17.09. 2021

Godz. 7.00 - Msza Święta z kazaniem dla wszystkich.

Godz. 10.00 - Msza Święta z kazaniem dla chorych, cierpiących, starszych oraz pracowników Służby Zdrowia i członków Caritas.

Godz. 16.00 - Msza Święta z kazaniem dla małżonków i rodzin oraz błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka

Godz. 18.00 - Msza Święta z kazaniem dla nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników oświaty.

SOBOTA - 18.09.2021

Godz. 7.00 - Msza Święta z kazaniem dla wszystkich.

Godz. 9.00 - Msza Święta z kazaniem i błogosławieństwem dzieci.

Godz. 11.00 -Msza Święta z kazaniem dla Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej, Parafialnych Zespołów Muzycznych oraz z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne.

Godz. 18.00 - Msza Święta z kazaniem dla małżonków przeżywających Jubileusze Małżeńskie z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

Godz. 21.00 - Apel Maryjny dla młodzieży oraz uczniów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

NIEDZIELA - 19.09.2021.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MATKI BOŻEJ BOLESNEJ

Godz. 7.00 - Msza Święta z kazaniem dla wszystkich.

Godz. 8.30 - Msza Święta z kazaniem dla wszystkich.

Godz. 11.00 - UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA – DZIĘKCZYNIENIE ZA ŻNIWA, JUBILEUSZ 30-LECIA KAPŁAŃSTWA – ks. mgr Adama Koszuta

Godz. 17.00 - Msza Święta z kazaniem dla wszystkich.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 wrzesień 2021 08:36