środa, 17 sierpień 2022 14:51

Rozpoczęła się 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę [FILMY, ZDJĘCIA]
Galeria zdjęć  Galeria video

Napisane przez Ewa Biedroń / Multimedia: ks. Marian Kostrzewa
Rozpoczęła się 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę [FILMY, ZDJĘCIA] fot. ks. Marian Kostrzewa

Mszą św. na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpoczęła się 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Towarzyszy jej hasło „Chrystus naszą Paschą”.

Zapraszamy do naszej fotogalerii z mszy św. i wyjścia PPT - kliknij TUTAJ.

Pielgrzymi od dawna czekali na rozpoczęcie pielgrzymki.

– Jak się już raz przejdzie, to człowieka ciągnie. Na pielgrzymce nabiera się sił. Mam dużo intencji. – Jestem ósmy raz. To spełnienie marzeń, czekałam z utęsknieniem. Te dwa lata sztafetowe, to nie było to przeżycie, co teraz.

– Ja idę po raz pierwszy, będę prosić o zdanie matury. – Za pielgrzymką się tęskni, myślało się przez dwa lata, żeby iść przez 9 dni, wszyscy razem.

Bp Andrzej Jeż mówił w homilii, że pielgrzymka jest dobrą okazją, aby poznać siebie.

– Chcemy w Jezusie Chrystusie rozpoznać siebie i drogę, którą przemierzamy. Droga pielgrzymia jest dobrym czasem, aby bardziej siebie rozpoznać. Kiedy żyjemy w wygodnym, luksusowym, konsumpcyjnym świecie, jest łatwo i przyjemnie, ale tak naprawdę nie do końca znamy siebie. Siebie poznajemy wtedy, gdy musimy się zderzyć z jakimś trudnym wydarzeniem życiowym, wysiłkiem, wówczas uświadamiamy sobie, kim naprawdę jesteśmy.

Biskup mówiąc także o dobrych pasterzach, podkreślił, że każdy z nas może prowadzić innych przez życie.

Trzeba być razem, żeby się poznać, wspierać i nie zamykać w sobie – dodał.

– Wszyscy pragniemy, żeby prowadzili nas dobrzy pasterze, żeby głosili nam prawdę prawdziwi prorocy, żeby byli z nami pewni i znający drogę przewodnicy życia. Wszyscy trzymajmy się pewników, tzn. Chrystusa i całej prawdy zawartej w Ewangelii. Ważne jest, żeby trzymać się całej prawdy, a nie traktować jej wybiórczo. Trzymajmy się Matki Bożej i uświęconej przez wieki sprawdzonej, zweryfikowanej tradycji Kościoła.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do wysłuchania całej homilii, a także oglądnięcia filmu z wyjścia każdej grupy PPT.

Ostatnio zmieniany sobota, 20 sierpień 2022 09:30