poniedziałek, 23 czerwiec 2014 15:46

Proboszczowie i rektor – kolejne nominacje

Napisane przez

nom33Manager File_SuffixBiskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje proboszczowskie sześciu kapłanom, którzy dotychczas byli administratorami tych parafii. Natomiast jedna nominacja dotyczy rektora kościoła. Uroczystość odbyła się 23 czerwca w domu Biskupa Tarnowskiego w Tarnowie.

Dotychczas byłem administratorem, od dziś jestem proboszczem. Co się zmienia? Tylko nazwa, bo obowiązki będą praktycznie te same - mówi proboszcz parafii Długołęka – Świerkla. Ks. Marcin Zawiślak dodaje, że bardzo dobrze pracuje mu się w tamtejszej parafii. To rozmodlona wspólnota o tradycyjnej pobożności, ludzie są zaangażowani w różne dzieła. Chcę kontynuować to co zostało rozpoczęte przez poprzednika, chciałbym rozwijać pobożność Maryjną i więcej czasu poświęcać młodzieży – dodaje.

Nowi proboszczowie i rektor kościoła w Żdżarach mają już sporo planów.

Cztery lata temu rozpoczęliśmy działalność duszpasterską w Żdżarach, rok temu powstał rektorat o uprawnieniach parafii. Cała praca duszpasterska jest organizowana – KSM, DSM, Liturgiczna Służba Ołtarza, Rada Duszpasterska i Gospodarcza. Ważna inwestycja dla naszej wspólnoty to powstanie cmentarza - mówi rektor ks. Adam Samborski.

eb/RDN Małopolska

Foto ks. Zbigniew Wielgosz/Tarnowski Gość Niedzielny