poniedziałek, 19 wrzesień 2022 09:40

Synod Misyjny Dzieci w Warszawie

Napisane przez Wydział Misyjny
Synod Misyjny Dzieci w Warszawie archiwum Wydziału Misyjnego

W dniu 17 września w Warszawie miał miejsce Synod Misyjny Dzieci. Diecezję tarnowską reprezentowało sześcioro dzieci z parafii: Chomranice, Nawojowa i Szymbark. Mali misjonarze z diecezji tarnowskiej ubrani byli w koszulki PDMD w kolorze oznaczającym Oceanię.

W programie Synodu dzieci mogły usłyszeć m.in. słowa bp. Jana Piotrowskiego, przewodniczącego Komisji Misyjnej KEP. Uświadomił on małym misjonarzom, że od najmłodszych lat została nam dana łaska samego Pana Jezusa Chrystusa, znamy jego życie, wiemy, że dla nas umarł i Zmartwychwstał, jednak nie wszyscy ludzie urodzili się w chrześcijańskim kraju, niektórzy nie znają Jezusa. To zobowiązuje nas do dwóch rzeczy. Po pierwsze, żeby dziękować Panu Bogu za łaskę wiary, a po drugie, żeby się nią dzielić. Sam Pan Jezus posłał apostołów, żeby słowami i czynami, czyli świadectwem życia, uczyli innych tego, co sami o Nim wiedzą.

Biskup uświadomił uczestnikom ważną prawdę: "Kochane dzieci powierzono Wam wielkie zadanie, reprezentowaliście waszą diecezję na Misyjnym Synodzie Dzieci. Za chwilę się rozstaniemy, wrócicie do swoich diecezji, rodzin, parafii, szkół. Nie zapominajcie, że Waszym zadaniem jest wraz z Ojcem Świętym budzić do misji samych siebie i innych ludzi. Otrzymacie teraz świece w misyjnych kolorach kontynentów i wylosujecie dzień miesiąca, w którym cała wasza diecezja będzie miała za zadanie modlić się za konkretny kontynent, za jego mieszkańców, pracujących tam misjonarzy. Opowiedzcie o tym zobowiązaniu wszystkim w Waszych miejscach zamieszkania".

Tak więc dzieci diecezji tarnowskiej otrzymały konkretne zadanie. Kontynentem, który wezmą pod duchową opiekę i będą m. in. modlić się za tamtejszych swoich rówieśników i nie tylko, jest Oceania. Rolą duszpasterzy i animatorów jest odpowiednia informacja, zachęta i towarzyszenie dzieciom w tym zaszczytnym zadaniu.

Ostatnio zmieniany środa, 21 wrzesień 2022 09:44