sobota, 15 październik 2022 08:32

Zapraszamy na XXI Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca

Napisane przez Ks. Krzysztof Czermak
Zapraszamy na XXI Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca fot. arch. Wydziału misyjnego

Wszystkich, którzy chcą modlić się z nami za misje i misjonarzy modlitwą różańcową, zapraszamy na XXI Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Muszynie, w kościele pw. bł. Marii Teresy w dniu 22 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny.

Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja. Będziemy, jak zwykle, modlitwą różańcową wspierać misje, misjonarzy (obecni będą ich reprezentanci), a także prosić o beatyfikację naszego męczennika ks. Jana Czuby. Dzień naszego spotkania będzie tradycyjnie wspomnieniem 24-tej rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Zapoznamy się też bliżej z postacią bł. Marii Teresy.

Podczas spotkania, jak zwykle, zapewniamy tradycyjną drożdżówkę z herbatą, w związku z czym prosimy, aby uczestnicy (zarówno indywidualni, jak i grupy) zgłosili wcześniej swoją obecność. Robimy to za pomocą kwestionariusza umieszczonego na stronie diecezjalnej www. Należy kliknąć w „Kwestionariusz” znajdujący się na szarym pasku w górnej części strony. Zapisy od 10 października.

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się w powyższy sposób, nie zwlekając na ostatnią chwilę, gdyż będzie to bardzo pomocne w organizacji spotkania.

Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 1400. Księży prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły synodalnej.

Z braterskim pozdrowieniem

Ks. Krzysztof Czermak

P.S. Przypominamy, że na naszej stronie www.misje.diecezja.tarnow.pl można znaleźć stosowne informacje i pomoce, które posłużą w jak najlepszym przeżywaniu Światowego Dnia Misyjnego i Tygodnia Misyjnego.

Ostatnio zmieniany piątek, 21 październik 2022 13:54