czwartek, 20 październik 2022 09:44

Patron parafii, patron kościoła
Galeria zdjęć  Galeria video 

Napisane przez GB / Tarnowski Gość Niedzielny
Patron parafii, patron kościoła fot. Grzegorz Brożek / Tarnowski Gość Niedzielny

Do końca października w tzw. dolnym kościele świątyni pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego można oglądać wystawę prac poświęconych patronowi parafii.

W dolnym kościele, w kaplicy pw. Matki Bożej Łaskawej prezentowana jest wystawa „Patron naszej parafii - patron naszego kościoła”.

- Wystawę przygotowali członkowie działającego przy naszej parafii Twórczego Klubu Seniora. Zadany temat potraktowali korzystając z różnych technik plastycznych. Wszystkie prace są jednak poświęcone osobie św. Maksymiliana, ale też związkom z naszą parafią. Skromną ekspozycję otworzyliśmy już kilka dni temu, w związku z uroczystościami odpustowymi, a stało się to w 40-rocznicę  kanonizacji naszego patrona. Odbyła się ona 10 października 1982 r. W tym samym dniu poświęcony był przez papieża Jana Pawła II kamień węgielny pod budowę naszej świątyni - opowiada Andrzej Trybulski, opiekun Twórczego Klubu Seniora.

 Wystawa będzie czynna przez cały październik.

Aby przeczytać cały artykuł, kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 październik 2022 10:32

Szukaj w serwisie

Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Nowości w serwisie

logo DT 300

ADRES: KURIA DIECEZJALNA

33-100 Tarnów, ul. Piłsudskiego 6
tel. centrala 14-63-17-300, fax 14-63-17-309
e-mail:kuria(at)diecezja.tarnow.pl

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej diecezji tarnowskiej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Polityka prywatności serwisu Diecezji Tarnowskiej

 

Please publish modules in offcanvas position.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia diecezja.tarnow.pl