czwartek, 23 marzec 2023 21:39

Ucieszcie się nimi! Bierzmowanie w Tarnowcu i Katedrze [FILM]
Galeria video

Napisane przez Beata Malec - Suwara / Tarnowski Gość Niedzielny
Ucieszcie się nimi! Bierzmowanie w Tarnowcu i Katedrze [FILM] fot. Beata Malec - Suwara / Tarnowski Gość Niedzielny

Biskup Leszek Leszkiewicz 22 marca udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży w Tarnowcu i tarnowskiej katedrze.

Podczas pierwszej uroczystości, która miała miejsce w kościele w Tarnowcu, bierzmowanie przyjęli młodzi z tej parafii oraz z Zawady, Poręby Radlnej i Świebodzina.

Podczas wieczornej Eucharystii w tarnowskiej katedrze dar Ducha Świętego otrzymała młodzież z miejscowej wspólnoty, z parafii księży filipinów, Matki Bożej Szkaplerznej, św. Maksymiliana i Terlikówki.

Szafarzem sakramentu był bp Leszek Leszkiewicz. Swoje kazanie, które rozpoczął szeregiem pytań do kandydatów do bierzmowania, skierował głównie do rodziców. Przypomniał im, że najważniejsze przygotowanie do bierzmowania ich dzieci odbyło się w domach rodzinnych, dodając, że do wychowania ich w wierze zobowiązali się w czasie chrztu.

- Pytajcie siebie o to, czy wasza córka, wasz syn, żyjąc tak jak teraz, dojdzie do nieba - zachęcał, przypominając, że troska o dzieci to także troska o ich zbawienie. - Jeśli nie będziemy szukali odpowiedzi na to pytanie, wiara stanie się dla nas jedynie elementem dodatkowym, tradycją, folklorem i ciągle będziemy niezadowoleni, ciągle będziemy stali z boku, a nawet możemy być tymi, którzy prześladują Jezusa - uświadamiał.

Biskup zwrócił szczególną uwagę na trzy sprawy - doświadczenie rodzinnej modlitwy, uczestnictwo w Mszy św. i małżeńską miłość rodziców.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do wysłuchania całej homilii.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 marzec 2023 14:58