niedziela, 05 kwiecień 2020 13:06

Zmarł śp. Ks. dr Adam Mrówka – rezydent w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie

W dniu 5 kwietnia 2020 roku zmarł śp. Ks. dr Adam Mrówka – rezydent w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Obrzędy pochówku („Stacja przy grobie”) odbędą się we wtorek (7 kwietnia) na cmentarzu parafialnym w Jadownikach koło Brzeska, o godz. 13.00.

Ks. dr Adam Mrówka urodził się 28 października 1951 roku w Jadownikach koło Brzeska, jako syn Michała i Anny z Bartoszów. Egzamin dojrzałości złożył w 1969 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Brzesku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 6 czerwca 1976 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Gromnik (od 26 lipca 1976 roku), Krynica - Zdrój – św. Antoniego Padewskiego (od 18 czerwca 1979 roku) i Wola Baranowska (od 18 czerwca 1982 roku). W latach 1984 -1986 wspierał pomocą duszpasterską parafię Milik, a w latach 2014 – 2017 parafię Nowa Jastrząbka. Ponadto od 1986 roku do 1993 roku pełnił posługę kapelana jednego z krakowskich szpitali. W latach 1993 – 2011 mieszkał w Domu Księży Emerytów przy ul. Starodąbrowskiej w Tarnowie, w latach 2011 – 2012 w parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Tarnowie, w latach 2012 – 2014 w parafii Lisia Góra, a od 2017 roku w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. W 2004 roku obronił doktorat z teologii moralnej na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Ks. Łukasz Niepsuj – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

Ostatnio zmieniany niedziela, 05 kwiecień 2020 13:14