sobota, 01 sierpień 2020 15:55

Zmarł ks. prałat Bogusław Zawiślak - rezydent z Powroźnika

Dnia 1 sierpnia 2020 roku zmarł śp. Ks. prałat Bogusław Zawiślak – emerytowany proboszcz parafii w Powroźniku. Wprowadzenie ciała do kościoła parafialnego w Powroźniku nastąpi w poniedziałek 3 sierpnia br. o godz. 18.00, zaś Msza święta pogrzebowa we wtorek 4 sierpnia br. o godz. 11.00.

Ks. Bogusław Zawiślak urodził się urodził się 6 grudnia 1934 roku w Jodłowej, jako syn Andrzeja i Anieli z domu Kopacz. Pochodził z parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jodłowej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 9 lutego 1958 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Łącko (od 15 lipca 1958 roku) i Nowy Sącz – św. Małgorzaty (od 20 lipca 1959 roku).

W dniu 18 czerwca 1969 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku. Urząd proboszcza parafii Powroźnik pełnił do 20 sierpnia 2004 roku, a następnie pozostał w tejże w parafii w charakterze rezydenta. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Krynica.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 20 sierpnia 1969 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 20 grudnia 1980 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. W dniu 25 marca 2019 roku został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!

ks. Robert Kantor - kanclerz kurii

Ostatnio zmieniany sobota, 01 sierpień 2020 23:23