Co to jest zdalny dostęp?

Pulpit zdalny to rozwiązanie, które umożliwia udostępnienie obrazu z naszego komputera (ekranu) użytkownikowi innego komputera. Innymi słowy, widok z Twojego ekranu może się wyświetlać na innym komputerze. Dzięki temu osoba której udostępnisz ekran, może zdalnie pracowac na Twoim komputerze.

Jak zainstalować dostęp zdalny Chrome Remote Desktop?

Zdalny dostęp za pomocą Chrome Remote Desktop jest możliwy tylko dla użytkowników posiadających konto w serwisie Google (posiadający konto pocztowe GMail).

W celu udostępnienia ekranu należy:

1.Uruchom stronę https://remotedesktop.google.com/ i rozpocznij instalację (ROZPOCZNIJ)2.Jeżeli nie korzystasz z przeglądarki Chrome otrzymasz okno z propozycją instalacji tej przeglądarki lub kontynuacji instalacji w bieżącej.

 

3.Korzystając z przeglądarki Microsoft EDGE pojawi się okno logowania do Google. Po poprawnym zalogowaniu pojawi się okno Pulpitu Zdalnego Chrome.Uruchom konfigurację zdalnego dostępu

4.Pojawi się okno z prośbą o dodanie rozszerzenia  Chrome Remote Desktopwybierz: DODAJ DO CHROME (pomimo że nie jesteś w przeglądarce Chrome). Pojawi się dodatkowe oknow którym wybierz „Dodaj rozszerzenie” – pojawi się kolejne okno informujące o dodaniu rozszerzenia5.W następnym oknie wybierz „POMOC ZDALNA”a następnie „GENERUJ KOD”

po chwili pojawi się kod dostępu to komputera (np. 2329 7059 8438)Kod dostępu jest aktywny przez 5 min. i w tym czasie musisz go podać osobie, która ma się połączyć z Twoim komputerem.