niedziela, 14 kwiecień 2024 21:27

Niedziela Biblijna. 'Pismo Święte pozwala nam iść właściwą drogą”

Napisane przez Ewa Biedroń - RDN Małopolska

Niedziela Biblijna. 'Pismo Święte pozwala nam iść właściwą drogą”

To instrukcja życia, która pozwala nam nie zagubić się w życiu i iść właściwą drogą – tak o Piśmie Świętym mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż. Niedziela Biblijna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Biskup zachęca do czytania i poznawania Biblii. – To nie jest zwykły, świecki tekst, tylko tekst święty. Bóg w tym momencie przemawia do mnie, gdy czytam Pismo Święte. Bardzo pomocnym jest przygotowanie w domu, od dziecka, kiedy tematy biblijne, religijne się pojawiają. Później lekcje religii w szkole, to są setki godzin głównie oparte na tekstach biblijnych, bo Biblia jest podstawą nauczania Kościoła i działań w sferze wyborów moralnych. Mamy również możliwość dokształcania się, jest Studium Biblijne są świetne komentarze do Pisma Świętego.

Tę wyjątkową księgę przybliżają słuchaczom audycje Studium Biblijnego, które są emitowane w Radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w niedziele o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami są zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Przypomnijmy także, że 'Krąg Biblijny” pod red. ks. dra hab. Piotr Łabudy, Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej Biblos otrzymał właśnie nagrodę Feniks 2024 w kategorii 'Seria wydawnicza (dzieła zebrane)”.

Jak mówi ks. dr hab. Piotr Łabuda, publikacja ma na celu w łatwy sposób tłumaczyć Słowo Boże. – To pomoc do czytania Pisma Świętego. Taka była idea, żeby pomóc ludziom rozumieć Biblię – werset po wersecie, fragment po fragmencie. 54 tomiki już się ukazały. To jest nagroda dla tych wszystkich, którzy współtworzą to dzieło: redaktorów, korektorów, drukarzy, autorów, ale to też nagroda dla tych ludzi, którzy sięgnęli po Krąg Biblijny, którzy chcą czytać Pismo Święte. Nie może być piękniejszego dla mnie potwierdzenia, że Pismo Święte jest ważną księgą skoro nawet tak dostojna Kapituła dostrzegła to dzieło właśnie w czasie biblijnym.

Gala wręczenia statuetek odbyła się w sobotę 13 kwietnia w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 kwiecień 2024 16:36