poniedziałek, 27 listopad 2023 20:47

Duszpasterstwo młodzieży RDE Penuel w okręgu Dębickim zorganizowało msze św. z cyklu "Światłość w Ciemności"
Galeria zdjęć  Galeria video

Napisane przez Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego RDE PENUEL

Światłość w Ciemności są to Msze Święte, które są dla młodych (nie tylko ciałem ale także i duchem) organizowane przez młodych w naszym Okręgu Dębickim. Sama idea zapoczątkowana została w Sączu przez Okręg Sącz Boga.

Mszę te są w określonym cyklu i tematyce. W ubiegłym roku Msze te były poświęcone patronom ŚDM w Lizbonie, które również przygotowywały Nas do wyjazdu ŚDM. Wraz z nowym rokiem formacyjnym, nasze Mszę przybrały nowy cykl pt. Rozpal swój charyzmat. Po powrocie ze Światowych Dni Młodzieży napełnieni siła i chęcią działania poznajemy charyzmaty by móc nimi służyć w budowaniu Ciała Chrystusa tj. Kościoła. W ostatnią niedzielę każdego miesiąc spotykamy się w wyznaczonym kościele na Eucharystii by poznać nowy charyzmat i moc się na niego otworzyć. Eucharystię poprzedza nowenna młodych, podczas której odczytywane są intencje nadesłane na daną Mszę i w danych intencjach jest również sprawowana.

Nazwa Mszy "Światłość w Ciemności" została zaczerpnięta z Ewangelii świętego Jana "A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła." Chrystus jest tą światłością, i on chce przyjść mroki naszego życia, dlatego, też jednym podświetlonym miejscem w czasie całego spotkania jest prezbiterium, gdzie Chrystus światłość świata zwycięża mroki grzechu. W czasie nowenny zapalane są lampiony symbol naszej obecności i gotowości na przyjście Chrystusa, a po raz kolejny są one zapalone już na Uwielbienie, kiedy radujemy się z tego, że Chrystus przyszedł do naszego serca.

Poprzez te Msze młodzież całego Okręgu Dębickiego RDE PENUEL angażuje się w jej przygotowanie i uczestniczenie, rozwijając nie tylko swoją duchowość ale także angażują się do tworzenia wspólnego dzieła - jakim jest Kościół.

Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego RDE PENUEL

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj:
Ostatnio zmieniany środa, 29 listopad 2023 17:26