piątek, 16 kwiecień 2021 19:31

Modlitwa na Jasnej Górze w intencji maturzystów diecezji tarnowskiej [ZDJĘCIA, FILM]
Galeria zdjęć  Galeria video

Napisane przez Ewa Biedroń / multimedia: ks.Marian Kostrzewa
fot. ks.Marian Kostrzewa fot. ks.Marian Kostrzewa

Bp Stanisław Salaterski zawierzył tegorocznych maturzystów diecezji tarnowskiej Matce Bożej Częstochowskiej. „Bóg przeprowadzi Was przez ten czas, da pokój serca i światło Ducha Świętego” - powiedział biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, który przewodniczył Mszy św. na Jasnej Górze w intencji maturzystów.  W liturgii uczestniczyli przedstawiciele młodzieży i katechetów. W diecezji tarnowskiej jest w tym roku około 9 tys. maturzystów.

„Ufność, miłość, pewność opieki Matki Bożej wystarczą, aby każdy z nas pełnił wielkie dzieła Boże w dzisiejszym świecie, który wydaje się nie liczyć z Panem Bogiem” - powiedział bp Salaterski.

Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej podkreślił, że Bóg jest zatroskany o każdego człowieka.

„Pozostał z nami jako chleb dający życie wieczne, jako pokarm nieśmiertelności, jako źródło mocy na każdy czas. Wiedzą o tym wszyscy, którzy przeżywają z wiarą Eucharystię i przyjmują Jezusa do swojego serca. Wiele osób przeżywa ból, gdy nie może iść na Mszę i uczestniczyć w niej tak, jak bywało to dotychczas”.

Bp Stanisław Salaterski podkreślił, że czas pandemii uświadamia nam, jak wielkim darem jest obecność Boga pomiędzy nami i jak bardzo trzeba cenić sobie każdą Eucharystię i Komunię św.

„Modlimy się o to, by zdać maturę i o dobre wybory życiowe” - mówi Małgorzata Czaja z II LO w Dębicy.

Ola Giemza i Magdalena Postawa były przedstawicielkami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach.

„Modlimy się o potrzebne łaski, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej w tym czasie. Ufamy, że będzie dobrze” - dodają uczennice.

Pielgrzymki maturzystów z diecezji tarnowskiej to tradycja.

„Z powodu pandemii młodzi nie mogli licznie przybyć do Częstochowy. Na Jasną Górę udała się delegacja z diecezji tarnowskiej, by za wstawiennictwem Matki Bożej polecać Panu Bogu młodzież, która wkrótce ma zdawać maturę” - mówi ks. Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Dzięki internetowej transmisji maturzyści diecezji tarnowskiej mogli się duchowo łączyć z Jasną Górą.

Matury mają się rozpocząć zgodnie z planem na początku maja. Potrwają od 4 do 20 maja.

Zapraszamy do wysłuchania całości homilii oraz naszej fotogalerii - KLIKNIJ TUTAJ.

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 kwiecień 2021 08:23