środa, 03 grudzień 2014 11:15

"Serce 2.0"

Napisane przez

logoSDMPod nazwą 'Serce 2.0', rozpoczyna się kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Nowy program jest istotnym zadaniem dla duszpasterzy i animatorów. Wśród materiałów znajduje się bardzo bogata paleta materiałów duszpasterskich.

Będą m.in. scenariusze spotkań, konferencja, nabożeństwo adoracyjne z celebracją sakramentu pojednania, komentarze do Mszy św., a także konspekty spotkań w grupie oraz medytacje indywidualne mówi Marta Wideł z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. - Będziemy zastanawiać się jakie jest tak na prawdę to nasze serce. Czy troszkę go nie zaśmiecamy, czy jest to serce wielkości XXL, czy jest to serce, które jest nastawione na drugiego człowieka? Czy to serce mieści nasze uczucia do innych? Myślę, że to wszystko co przekażemy, co nam objawi ten temat będzie też czasem na indywidualne spotkanie i przemyślenie tylko i wyłącznie mnie i Pana Jezus- dodaje Marta Wideł.

Autorzy programu polecają również 'zajęcie się' specjalną KAS-ą, czyli 'Kulturalną Akademią Serca'. Uzupełnieniem materiałów tekstowych będą różne multimedia zamieszczane na stronie, w tym m.in. wywiady z ciekawymi ludźmi oraz video komentarze do niedzielnych Ewangelii, przygotowywane przez młodzież. Celem programu 'Serce 2.0' jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. Pierwszy miesiąc (grudzień 2014) ma charakter wprowadzający; następne cztery (od stycznia do kwietnia 2015) dotyczą Pokuty, a kolejne siedem (od maja do listopada 2015) Eucharystii.

jsm/RDN Małopolska

Ostatnio zmieniany środa, 03 grudzień 2014 11:22