czwartek, 30 kwiecień 2015 00:00

10 maja - zbiórka na rzecz poszkodowanych w Nepalu

Napisane przez Biuro Prasowe KEP

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Przewodniczący Episkopatu prosi o modlitwę i wsparcie dla Nepalu 10 maja.

„Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa, jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do biskupów diecezjalnych. Zaproponował modlitwę w niedzielę 10 maja oraz przeprowadzenie zbiórki do puszek w kościołach w tym dniu.

Wsparcie ofiarom kataklizmu można okazać również, wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.

Caritas Polska przekazała już kwotę 30 tys. euro na pierwszą pomoc. Międzynarodowa wspólnota Caritas zgromadziła do tej pory 3 mln euro na najpilniejszą pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Caritas Internationalis z siedzibą w Watykanie ogłosiła międzynarodową akcję pomocowo-ratowniczą. Wyspecjalizowane zespoły interwencyjne znajdują się na miejscu tragedii, jednocześnie Caritas Nepal zasilona przez zespoły specjalistyczne i wolontariuszy z innych krajów udziela bezpośredniej pomocy.

Trzęsienie ziemi w Nepalu w sobotę 25 kwietnia br. było najsilniejszym od 81 lat. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu w Nepalu sięga wielu tysięcy osób, tysiące osób zostało rannych.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu, Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi o modlitwę oraz zbiórkę ofiar do puszek przy kościołach i kaplicach naszej diecezji w niedzielę 10 maja br.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 maj 2015 14:08