środa, 21 październik 2015 00:00

Pomóżmy wyposażyć salę gimnastyczną na misjach

Napisane przez Ewa Biedroń/DSI
Pomóżmy wyposażyć salę gimnastyczną na misjach arch. Wydziału Misyjnego

Szkoły z regionu, firmy i ludzie dobrej woli mogą pomóc uczniom z Kamerunu. Pracująca tam tarnowska misjonarka Ewa Gawin buduje w Bertoua szkołę dla dzieci głuchoniemych. Pilną potrzebą jest wyposażenie sali gimnastycznej.

„Na prośbę misjonarki, pani Ewy, wysyłamy do Kamerunu kontener z ławkami i stolikami szkolnymi, tablicami lekcyjnymi, materacami do ćwiczeń, drabinkami, piłkami, ławkami i innym sprzętem sportowym. Część tych rzeczy już mamy, a brakujące zbieramy do końca października. Mogą być to rzeczy używane ze szkół ” – mówi ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego w tarnowskiej kurii i asystent Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom.

Zwieńczeniem projektu będzie wysłanie drugiego kontenera do Kamerunu z kolejnymi darami dla dzieci głuchoniemych i szkoły. Organizatorzy zbierają więc przybory szkolne, papier A4 biały i kolorowy, kredki, piżamy dla dzieci w internacie, pościel i cienkie koce.

Chęć ofiarowania takich rzeczy nowych, lub używanych w dobrym stanie można zgłaszać do Stowarzyszenia lub Wydziału Misyjnego Kurii Tarnowskiej.

„Przygotowaliśmy kalendarz misyjny na rok 2016, poświęcony dzieciom głuchoniemym z Bertoua. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na koszty wysyłki kontenera” - dodaje Joanna Płaneta, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom.

Kalendarz będzie dostępny w Wydziale Misyjnym tarnowskiej kurii oraz w niektórych parafiach.

Młodzież ze Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom chętnie też odwiedzi szkoły w diecezji, by opowiedzieć uczniom o misjach, o potrzebach tamtejszych dzieci i młodzieży.

Pracująca w Kamerunie, Ewa Gawin od lat angażuje się w działalność szkoły dla uczniów głuchoniemych i budowę nowego budynku. Będzie też tam działał internat, bo do szkoły przyjeżdżają dzieci z bardzo daleka.

Tarnowska misjonarka pomaga też więźniom - kupuje im leki, żywność i dostarcza produkty do wyrobu mydła oraz worki do robienia toreb. Misjonarka dociera również do ludzi najbardziej opuszczonych przez państwo i rodziny. Dzięki pomocy finansowej Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej zawozi dzieci, młodych i dorosłych do szpitali na zabiegi operacyjne oraz kupuje dla nich protezy i kule.

Gawin2

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 październik 2015 10:49