piątek, 23 październik 2015 00:00

Wszystko o ŚDM

Napisane przez Ewa Biedroń

Diecezjalne Biuro Medialne ŚDM zaczęło przygotowywać newsletter. Młodzi zapowiadają regularne przesyłanie informacji. Kto chce być na bieżąco, powinien skorzystać.

„Będziemy rozsyłać pakiet informacji oraz promować inicjatywy, które podejmują młodzi w czasie przygotowań do ŚDM” - mówi Angelika Biernat z Diecezjalnego Biura Medialnego.

W pierwszym wydaniu młodzi piszą m.in. o coraz bardziej popularnej akcji Dycha dla księdza! Inicjatorem jest Diecezjalne Biuro Medialne ŚDM Synaj. Uczestnicy wydarzenia są ‘zobowiązani’ do odmawiania w każdy czwartek dziesiątki różańca za kapłanów, za święte powołania do służby Bogu. Inicjatywa cieszy się dużym powodzeniem, tym bardziej, że oprócz swojej modlitwy można dołączyć także różańcowe selfie przesyłając je na adres email: .

O akcji Dycha dla księdza! więcej tutaj.

W newsletterze można też przeczytać o spotkaniu komitetów. We wrześniu w każdej tarnowskiej parafii powołano Komitet Parafialny, który odpowiadać będzie za zorganizowanie Tygodnia Misyjnego na ‘swoim terenie’. Szkolenia w pigułce na temat tego, co będzie już za 270 dni, odbędą się 7 i 21 listopada w Tarnowie.

Każdy newsletter składał będzie się z trzech części. W pierwszej przedstawione będą wydarzenia z poziomu dekanalnego z podziałem na okręgi. Drugi dotyczyć będzie wydarzeń na poziomie diecezjalnym, a trzeci na poziomie ogólnopolskim.

Informacje umieszczone w newsletterze są nadsyłane przez osoby z Okręgowych Biur Medialnych, a każda z nich zawarta jest w formie krótkiej zapowiedzi. Wiadomości wysyłane będą w okolicy 18. dnia miesiąca i obejmować będą inicjatywy zaplanowane na okres 1,5 miesiąca od momentu jego wysłania.

Więcej informacji na temat newslettera można uzyskać u Angeliki Biernat (e-mail: ).

Ostatnio zmieniany piątek, 23 październik 2015 21:29