poniedziałek, 09 listopad 2015 00:00

ŚDM: Co czeka parafie w 2016 roku?

Napisane przez Ks. Zbigniew Wielgosz/TGN
ŚDM: Co czeka parafie w 2016 roku? Ks. Zbigniew Wielgosz/Foto Gość

Jak będzie wyglądał tak zwany tydzień misyjny w parafiach i co już planują komitety parafialne?

Na te pytania odpowiadano podczas dnia skupienia dla parafialnych komitetów ŚDM, które przyjechały do Tarnowa z czterech okręgów północnej części diecezji.

Warsztaty dotyczyły spraw logistycznych, finansowych, wolontariatu, współpracy z mediami. Mówiono również o programie tygodnia misyjnego poprzedzającego spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem.

– Istotne jest to, żeby w parafii działała prężnie grupa młodzieżowa, żeby tworzyć lub umacniać duszpasterstwo młodych, żeby to nie była tylko jednorazowa akcja związana z Światowymi Dniami Młodzieży– mówią panowie Roman i Kazimierz z Lisiej Góry.

A jak będzie wyglądał ramowy plan tygodnia misyjnego, który poprzedzi bezpośrednie dni spotkania z papieżem Franciszkiem?

20 lipca 2016, środa

Przyjazd do parafii i zakwaterowanie pielgrzymów

21 lipca 2016, czwartek

Dzień turystyczny