czwartek, 19 listopad 2015 00:00

KSM i AK razem świętują w niedzielę

Napisane przez Ewa Biedroń

W niedzielę przyjadą do Tarnowa działacze Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej diecezji. Z okazji święta patronalnego będą się wspólnie modlić w katedrze. Mszy św. o 10.30 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Transmisja w Radiu RDN.

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprosił wszystkich członków, sympatyków i księży asystentów KSM na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przypadającą na dzień 22 listopada. Jest to Święto Patronalne KSM, podczas którego odbywa się najważniejszy diecezjalny zjazd.

Plan obchodów Święta Patronalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży:

10.30 –Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Podczas Eucharystii nowi kandydaci do KSM złożą przyrzeczenie, przez co wcieleni zostaną w szeregi pełnoprawnych Członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

12.00 – część artystyczna – Aula Jana Pawła II w Tarnowie

słowo biskupa Andrzeja Jeża

wręczenie dyplomów i wyróżnień za zaangażowanie w działalność KSM Diecezji Tarnowskiej

wręczenie legitymacji i odznak dla nowych Członków KSM

całe spotkanie animować będą oddziały KSM DT

Także działacze Akcji Katolickiej z całej diecezji przyjadą w niedzielę do Tarnowa.

„Dla wyrażenia jedności z Biskupem Tarnowskim oraz podkreślenia kościelnego charakteru stowarzyszenia w roku jubileuszu 20 – lecia reaktywowania Akcji Katolickiej, pragniemy w sposób uroczysty oddać cześć Chrystusowi Królowi podczas Mszy św. w tarnowskiej bazylice katedralnej - czytamy w zaproszeniu na stronie internetowej AK.

Materialnym wymiarem jubileuszu jest fundacja stacji Drogi Krzyżowej dla parafii w Kazachstanie. Podczas Mszy św. jedną ze stacji działacze Akcji przyniosą w procesji z darami.

Przed Mszą św. o godz. 9.00 w sali im. Jana Pawła II domu katechetycznego obok katedry odbędzie się spotkanie członków AK DT.

Program:
- powitanie i modlitwa – Ks. dr Jan Bartoszek, Kościelny Asystent Diecezjalny
- wykład połączony z prezentacją multimedialną pt. „Kult św. Wojciecha w Polsce i w diecezji tarnowskiej” - Ks. Piotr Pasek, wicedyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie;
- informacja na temat kierunków działania i kalendarium Akcji Katolickiej w Polsce na rok 2016, relacja z posiedzenia Rady KIAK – Bożena Kwitowska, Prezes Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej;
- podziękowania dla Parafialnych Oddziałów AK za ufundowanie stacji Drogi Krzyżowej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 listopad 2015 12:52