piątek, 11 grudzień 2015 00:00

Wola Rzędzińska: parafia powita kopie znaków ŚDM

Napisane przez Małgorzata Miczek-Zabawa/Radio RDN
Wola Rzędzińska: parafia powita kopie znaków ŚDM Foto arch. RDN

Kopie znaków Światowych Dni Młodzieży odwiedzają kolejne parafie w dekanacie Tarnów -Wschód. Peregrynacja, której pomysłodawcą i inicjatorem był ten dekanat, rozpoczęła się 16 października.

Uroczystości z udziałem przede wszystkim młodych odbyły się już w parafii w Pogórskiej Woli i w Łękawicy. W piątek 11 grudnia 2015 roku znaki nawiedzą parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej. Te spotkania umacniają wiarę - mówi ks. Grzegorz Sroka, dekanalny duszpasterz młodzieży, wikariusz parafii w Szynwałdzie.

To okazja z jednej strony do spotkania się młodzieży, przygotowania do tego, co będzie czekać nas w Krakowie ale również także to forma promocji ŚDM. Kiedy znaki trafiają do wspólnoty parafialnej to także u wiernych rodzi się pytanie dotyczące wydarzenia, jego przebiegu. To przyjęcie przeżywamy też w duchu minionych Światowych Dni Młodzieży. Rozpoczęliśmy od 1991 roku od Częstochowy, pierwszego spotkania, które miało miejsce w Polsce, następnie był 1993 rok Denver, teraz pora na Manilę na Filipinach. Chcemy przeżyć to, co było żeby się przygotować na to, co będzie - powiedział w rozmowie z RDN ks. Sroka.

To spotkanie przygotowujące do przyszłorocznych ŚDM jest przeznaczone dla wszystkich - dodaje ks. Grzegorz Sroka. Do tego wydarzenia prosiłem Księży Proboszczów żeby zapraszali całe wspólnoty parafialne, żeby to było wydarzenie również duszpasterskie. Przeżywamy młodość Kościoła i cieszymy się entuzjazmem, radością i chcemy to w sobie jeszcze bardziej rozpalić, żeby móc ofiarować tym, którzy do nas przyjadą w lipcu - podkreśla duszpasterz.

Znaki ŚDM trafią 11 grudnia do parafii MBNP w Woli Rzędzińskiej. Uroczystej Mszy św. o 18.00 będzie przewodniczył proboszcz parafii ks. Stanisław Morańda. W programie spotkania, w którym weźmie udział kilkaset osób, jest także okolicznościowe czuwanie. Kolejną parafią, do której trafią Krzyż i ikona MB będzie parafia w Jodłówce - Wałkach. Tam młodzi z dekanatu Tarnów -Wschód spotkają się 8 stycznia.

Znaki ŚDM, które pielgrzymują po dekanacie Tarnów - Wschód  to replika krzyża, który każda grupa pielgrzymkowa niosła w tym roku na Jasną Górę podczas PPT oraz ikona obrazu Matki Bożej. Krzyż przekazał dla dekanatu ks. Zbigniew Szostak, dyrektor pielgrzymki.