wtorek, 01 marzec 2016 00:00

Spowiedź o 2.00 w nocy

Napisane przez Biuro Prasowe KEP

„Inicjatywa ‘24 godziny dla Pana’, odbędzie się w parafiach w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu. Będzie to okazja do modlitwy, adoracji i spowiedzi św.

„Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu” - uważa ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

W tym roku, w wyznaczonych parafiach, od 4 do 5 marca adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa bez przerwy 24 godziny. W tym samym czasie – również przez całą noc – jest możliwość spowiedzi.

„Genialność inicjatywy ‘24 godziny dla Pana’ polega także na tym, że w piątek przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu rozpoczyna się czas ‘24 dni do Wielkanocy’. Kościół przypomina nam w ten sposób, że niejednokrotnie Wielki Post bez spowiedzi, to Wielki Post stracony” - dodaje rzecznik KEP.