piątek, 02 wrzesień 2016 11:09

Śnietnica: Kilkanaście lat czekali na Kościół - transmisja w RDN

Napisane przez Jolanta Frączek/RDN Nowy Sącz
Śnietnica: Kilkanaście lat czekali na Kościół - transmisja w RDN Foto www.rdn.pl

Dokładnie 17 lat mieszkańcy Śnietnicy czekali na Kościół – teraz odbędzie się konsekracja świątyni. Uroczystości odbędą się w sobotę, 3 września. Po wojnie parafianie modlili się w dawnej cerkwi. 4 lata temu zapadła decyzja, że w miejscowości powstaje nowy kościół. – To było marzenie mieszkańców – mówi proboszcz parafii ks. Józef Rojek.

– Od momentu kiedy przyszedłem do Śnietnicy, czyli od 2010 roku, parafian przybyło ok. 130. Parafia powiększa się w szybkim tempie. Stąd pojawił się pomysł, żeby wybudować Kościół, żeby mieszkańcy mieli własne miejsce, gdzie mogą się wspólnie modlić. Dlatego już dziś serdecznie zapraszam wszystkich do tej niewielkiej miejscowości na łemkowszczyźnie, do stóp św. Andrzeja Boboli, jego relikwie mamy już w nowym Kościele – dodaje.

Msza św. podczas której ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż konsekruje Kościół, zostanie odprawiona o godz. 10.00. W czasie Eucharystii do ołtarza zostaną wbudowane relikwie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski oraz patrona świątyni w Śnietnicy.  Relikwie będą też wystawione w Kościele do kultu publicznego.

Uroczystości będą w sobotę transmitowane na antenie radia RDN.

Ostatnio zmieniany piątek, 02 wrzesień 2016 11:22