poniedziałek, 05 wrzesień 2016 16:04

50. rocznica koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej

Napisane przez http://www.bazylika-limanowa.pl/

18 września odbędą się główne uroczystości z okazji  50. rocznicy koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Poprzedzi je Msza dziękczynna, kilka dni odpustu, a także sympozjum. Z okazji rocznicy odbył się także konkurs plastyczno-literacko-muzyczny "Matka Boska Limanowska w moim życiu". Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 10 września o godz. 11.45 w Sali Misteriów w Domu Pielgrzyma w Limanowej, podczas Sympozjum Maryjnego, zorganizowanego w związku z 50. rocznicą koronacji Cudownej Figury Matki Boskiej Bolesnej.

Program sympozjum „Mater Dolorosa – dzieje kultu i inspiracje dla pobożności chrześcijańskiej” Limanowa – 10.09.2016 r.

Bazylika pw. Matki Boskiej Bolesnej
Godz. 8.00 – Msza Święta

Sala Misteriów w Domu Pielgrzyma
Godz. 9.00 – Otwarcie Sympozjum: Kustosz Sanktuarium ks. dr Wiesław Piotrowski
Godz. 9.15 – „Dzieje kultu Matki Boskiej Bolesnej w Kościele”: ks. dr hab. Janusz Królikowski (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Sekcja w Tarnowie)
Godz. 9.45 – „Historia kultu Piety Limanowskiej”: dr hab. Józef Szymon Wroński (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie)
Godz. 10.15 – Przerwa na kawę i herbatę
Godz. 10.45 – „Wartości emocjonalne ukryte w Piecie”:dr Grażyna Zielińska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Poznaniu)
Godz. 11.15 – „Mater Dolorosa inspiracją dla współczesnej pobożności Maryjnej”: ks. dr hab. Cezary Sumniewski (Akademia Obrony Narodowej w Warszawie)
Godz. 11.45 – Ogłoszenie wyników konkursu plastyczno-literacko-muzycznego: „Matka Boska Limanowska w moim życiu” i wręczenie nagród.

11 września o godzinie 11.00 zostanie w Limanowej odprawiona Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem abp. Henryka Nowackiego.

Ponadto od 15 do 22 września potrwa Jubileuszowy Odpust Maryjny.

Plakat odpust 2016 l

Centralna uroczystość odbędzie się 18 września o godzinie 11.00. Mszy św. będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Będą to też diecezjalne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 wrzesień 2016 16:14