niedziela, 08 kwiecień 2018 14:05

Pierwsze spotkania Parafialnych Zespołów Synodalnych już za nami - FILM, ZDJĘCIA

Napisane przez ks.Marian Kostrzewa / foto: ks. Marian Kostrzewa, kl.Jawor Franciszek, Sebastian Mularz
Pierwsze spotkania Parafialnych Zespołów Synodalnych już za nami - FILM, ZDJĘCIA fot. Sebastian Mularz

W przeddzień Niedzieli Miłosierdzia, w większości dekanatów naszej diecezji odbyły się pierwsze spotkania członków Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej z Parafialnymi Zespołami Synodalnymi.

Była to okazja do wspólnej modlitwy oraz wzajemnego zmotywowania się. Spotkania odbywały się w wyznaczonych świątyniach, w których po przywitaniu zebranych i przedstawieniu planu spotkania, kapłani tworzący Komisję Przygotowawczą wygłaszali konferencję ascetyczną pt.: „Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy”. Następnie wszyscy wspólnie uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, by potem, w salach konferencyjno - katechetycznych przekazać wszystkie niezbędne informacje o zasadach prac Parafialnych Zespołów Synodalnych.

Dla wielu członków Parafialnych Zespołów Synodalnych było to pierwsze "namacalne" zetknięcie z rzeczywistością Synodu, o którym dotychczas słyszeli tylko w mediach, lub przy okazji nabożeństw w niedziele synodalne.

Ewa Chmielarz - Żwawa mieszka w Mokrzyskach i pracuje w służbie zdrowia. "Zostałam powołana do Parafialnego Zespołu Synodalnego dzięki ks.Proboszczowi, który zaufał mojej osobie. Mam nadzieję, że przyczynię się do tego, że będą wyciągnięte jakieś ciekawe wnioski z naszych prac na rzecz całej diecezji". Pani Ewa szczególnie cieszy się na myśl, że pierwszy rok prac V Synodu zostanie poświęcony sprawom bliskim jej sercu - rodzinom. "Teraz bardzo często widzimy brak młodzieży i dzieci w naszych kościołach. Myślę, że w naszym zespole pochylimy się nad tym tematem".

Z kolei mieszkaniec Szczepanowa Piotr Sarlej, pracujący w na codzień w tarnowskim "Biblosie" uważa, że "Synod to jest ostatnia szansa dla naszego Kościoła, w tym czasie, w którym zaszły tak istotne zmiany. Dlatego chcę dobrze wywiązać się ze wszystkich obowiązków, które będą na mnie spoczywać". 

Podobne nastawienie mają chyba wszyscy członkowie Parafialnych Zespołów Synodalnych. Dowodem tego jest prawie 100 % frekwencja na spotkaniach, mimo wielu innych perspektyw spędzenia wyjątkowo słonecznej soboty.

Kolejne spotkania dla pozostałych dekanatów odbędą się już w najbliższą sobotę. 

Ostatnio zmieniany niedziela, 08 kwiecień 2018 15:09

Szukaj w serwisie

Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Nowości w serwisie

logo DT 300

ADRES: KURIA DIECEZJALNA

33-100 Tarnów, ul. Legionów 30
tel. centrala 14-63-17-300, fax 14-63-17-309
e-mail:kuria(at)diecezja.tarnow.pl

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej diecezji tarnowskiej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

KCEM KANA

Please publish modules in offcanvas position.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia diecezja.tarnow.pl