środa, 30 kwiecień 2014 12:24

Pielgrzymi wrócili z Rzymu

Napisane przez

rr1Z Rzymu wróciły kolejne grupy z diecezji tarnowskiej. Podczas drogi powrotnej dużo autokarów zatrzymało się w Asyżu, gdzie pątnicy modlili się przy grobie św. Franciszka. Niektóre grupy, które były na kanonizacji dwóch papieży uroczyście zakończyły pielgrzymowanie w Starym Sączu przy papieskim ołtarzu.

Dużym przeżyciem dla pielgrzymów z grupy zorganizowanej przy parafii św. Maksymiliana w Tarnowie była modlitwa w Asyżu, a zwłaszcza Msza św. na której zgromadziło się wielu Polaków.

Czułem się jak w Polsce. W Asyżu był Jan Paweł II i Jan XXIII. Cieszymy się, że i my tutaj mogliśmy się pomodlić i zwiedzić piękny Asyż - opowiadają pielgrzymi.

Podczas Mszy św. kapłani i wierni modlili się o wysłuchanie próśb polecanych podczas pielgrzymki - dodaje ks. Sylwester Brzeźny z parafii św. Maksymiliana w Tarnowie.

Podczas drogi pielgrzymi dzielili świadectwami. Sylwia dziękowała za życie mamy i brata. Kilka lat temu życie matki i dziecka było zagrożone. Koło nerek kobiety wykryto duże mięśniaki, niezbędna była operacja. Mamie proponowano też aborcję, ale odmówiła- opowiada Sylwia. Próby ratowania matki i dziecka podjęli się lekarze z Krakowa. Bardzo się martwiliśmy, bo lekarze powiedzieli nam, że jest bardzo duże ryzyko, że albo matka, albo dziecko nie przeżyją tej operacji - dodaje. Rodzina cały czas modliła się za wstawiennictwem św. o Pio i Jana Pawła II. Byłam bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziałam się, że wszystko się udało i mam mamę i brata - opowiada Sylwia.

Podobnych świadectw podczas drogi było więcej. Rodzice razem ze Szczepanem dziękowali za jego życie i zdrowie. Dziecko przeszło poważne operacje serca. Bardzo lubię Jana Pawła II - mówi najmłodszy pielgrzym.

Podczas drogi ludzie dzieli się też wspomnieniami o nieprzespanej nocy, czuwaniu i wielkim trudzie, ale jak mówią było warto.

Z mieszkańcami Tarnowa pielgrzymowała także siostra Joanna - albertynka z Krakowa z przytuliska św. Brata Alberta razem z trzema podopiecznymi.

Msza św. na papieskim ołtarzu w Starym Sączu zakończyła pielgrzymkę tarnowskiej grupy. Ks. Marcin Kokoszka, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania cieszy się, że niektóre grupy rozpoczynały i kończyły pielgrzymkę w miejscu gdzie był Jan Paweł II.

Uczestnicy otrzymali też certyfikaty pielgrzymowania z Diecezjalnym Biurem Pielgrzymkowym z Porąbki Uszewskiej.

Teraz czas na owoce pielgrzymowania i kanonizacji - dodaje ks. Grzegorz Rzeźwicki, proboszcz parafii św. Maksymiliana.

Zaczynają łączyć się dwa wydarzenia, kanonizacja Jana Pawła II i przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Pewnie będzie powracało to zdanie papieża do młodych „Wy jesteście nadzieją świata. Wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją - podkreśla.

Podczas pożegnania, pielgrzymi z Tarnowa już zaplanowali, że spotkają się wkrótce, by kolejny raz dzielić się wspomnieniami.

eb/RDN Małopolska

Posłuchaj relacji i świadectw na stronie RDN Małopolska