poniedziałek, 05 maj 2014 10:30

Odpust w Szczepanowie

Napisane przez

Szczepanow2012 thumb„Św. Stanisław – wierny świadek Jezusa Chrystusa” - pod takim hasłem rozpoczął się w Szczepanowie milenijny odpust.

Jest on połączony z jubileuszem 1000-lecia istnienia parafii, 100. rocznicą spalenia kościoła fundowanego przez Jana Długosza oraz 100. rocznicą budowy nowej świątyni.

Główne uroczystości odbędą się 10 maja pod przewodnictwem abpa Józefa Kowalczyka, prymasa Polski.

Z okazji odpustu ukazał się m.in. okolicznościowy dodatek do „Gościa Tarnowskiego” o szczepanowskim sanktuarium. Wybity został również medal upamiętniający rocznice.

Program odpustu

NIEDZIELA – 4 maja 2014 r.
Msza Święta w Bazylice – 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o, 19.oo.
11.oo – Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną.

PONIEDZIAŁEK – 5 MAJA 2014 r.
DZIEŃ CHORYCH, DZIEŃ SENIORA, CARITAS PARAFIALNY

10.oo – Spotkanie członków Caritasu z dekanatu Szczepanowskiego
11.oo – Msza św. dla chorych i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na sposób Lourdes
18.oo – Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Styrny, Biskupa Elbląskiego. Bierzmowanie Młodzieży z Dekanatu Szczepanowskiego

WTOREK – 6 MAJA 2014 r.
SŁUŻBY MUNDUROWE POWIATU BRZESKIEGO

18.oo – Msza św.
POLICJA, PSP, OSP, KOLEJARZE, GÓRNICY KOPALNI GAZU W SZCZEPANOWIE, STRAŻ GRANICZNA, CELNICY.
Zapraszamy Parafie; św. Prokopa Op. w Jadownikach, Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu, Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Jasieniu, NSPJ w Biadolinach.

ŚRODA – 7 MAJA 2014 r.
DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE

18.oo – Koncelebra Księży przeżywających; 10 i 25 rocznicę święceń Kapłańskich.

Zapraszamy Parafie; Św. Jakuba Apostoła w Brzesku, Miłosierdzia Bożego w Brzesku, MB
Częstochowskiej w Brzesku – Słotwiny.

CZWARTEK – 8 MAJA 2014 r.
UROCZYSTOŚĆ LITURGICZNA ŚWIĘTEGO STANISŁAWA BM

Msza Święta w Bazylice – 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o, 19.oo
11.oo – Uroczysta suma z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża Biskupa Tarnowskiego z udziałem OSP z Parafii.

PIĄTEK – 9 MAJA 2014 r.
DZIEŃ MŁODZIEŻY oraz RODZIN

11.oo – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego z udziałem dzieci przedszkolnych oraz młodzieży bierzmowanej ze szkół im. Bł. Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej, Zespołu Szkół Katolickich z Nowego Sącza, Szkoły Katolickiej w Brzesku, Diecezjalnej Rodziny Szkół imieniem Świętych i Błogosławionych.

18.oo – Msza Święta dla Małżonków przeżywających jubileusze: 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
Zapraszamy Parafie; św. Marcina Biskupa w Gnojniku, św. Bartłomieja Apostoła w Porębie Spytkowskiej, oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Ruch Światło – Życie, Młodzież z Grup Modlitewnych i Apostolskich, KSM, uczestników Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę.

SOBOTA – 10 maja 2014 r.
GŁÓWNA UROCZYSTOŚĆ JUBILEUSZU 1000 – LECIA ISTNIENIA PARAFII
Msza Święta w Bazylice o godzinie; 6.3o

10.oo – Procesja z miejsca narodzin Świętego Stanisława do Bazyliki z relikwiami; Św. Stanisława BM, bł. Papieża Jana Pawła II, Świętych i Błogosławionych z naszej Diecezji.
11.oo – Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka, Prymasa Polski i Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża, z udziałem Kapituł Katedralnej i Kolegiackich z Nowego Sącza i Bochni, Księży z Diecezji i Gości.
Zapraszamy Parafie z Dek. Szczepanowskiego: Bielczę, Borzęcin Dolny, Borzęcin Górny, Bucze, Maszkienice, Mokrzyska, Przyborów, Rudy Rysie, a także Alumnów WSD w Tarnowie, Siostry zakonne z rejonu, Pielgrzymów z Diecezji oraz z Parafie Św. Stanisława BM, Samorządowców, Małopolską Szkołę Wyższą w Brzesku, Cech Rzemiosł Różnych z Brzeska, Katechetów świeckich, Nauczycieli i Wychowawców, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej LSO – Lektorów i Ministrantów, DSM, PDMD, Grupy Kolędnicze.

NIEDZIELA – 11 maja 2014 r.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ODPUSTU

Msza Święta w Bazylice o godzinie; 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o, 19.oo.
11.oo – Jubileusz Kapłanów obchodzących 50 – lecie święceń Kapłańskich.
Pielgrzymki indywidualne z Diecezji

CODZIENNIE
Nabożeństwo majowe – 17.3o
Msze Św. o 8.oo, 11.oo i 18.oo.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 maj 2014 10:34