wtorek, 22 styczeń 2019 08:55

Misja niebo w Dębicy - 2. rocznica śmierci Helenki Kmieć

Napisane przez Tarnowski Gość Niedzielny

W kościele klasztornym sióstr służebniczek dębickich odbędą się uroczystości związane z drugą rocznicą tragicznej śmierci Heleny Kmieć.

Misyjna wolontariuszka Helena Kmieć została zamordowana dwa lata temu - 24 stycznia w boliwijskiej Cochabambie. Wolontariat Misyjny Salvator, do którego należała Helena, organizuje uroczystości rocznicowe w Warszawie, Dębicy i Trzebnicy pod wspólnym hasłem „Misja: niebo”.

- Przez ten czas wielu z nas doświadczyło ogromu dobra idącego za inspiracją, przykładem i charyzmatem jej osoby. Dla niektórych Helena była osobą, która odmieniła ich życie mimo to, że jej nie znali - mówi KAI Marta Trawińska z Fundacji im. Heleny Kmieć. - W ten wyjątkowy czas chcemy podziękować za życie ziemskie Helenki oraz modlić się o wyjątkową i wieczną misję dla niej, jaką jest niebo - dodaje.

Program uroczystości rocznicowych przewiduje Mszę św. w intencji śp. Heleny Kmieć, adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami, świadectwa o Helence, muzyczne wspomnienia Helenki, a także czas na wspólne rozmowy przy kawie i ciastku.

W piątek 25 stycznia o 19.00 wydarzenia odbędą się m.in. w Dębicy w kościele klasztornym sióstr służebniczek dębickich.

Aby przeczytać całość, przejdź na stronę Tarnowskiego Gościa Niedzielnego, kliknij TUTAJ.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 12:59