piątek, 01 luty 2019 11:24

Ferie z Caritas

Napisane przez Ewa Biedroń

Około 50 tys. złotych przeznaczyła Caritas Diecezji Tarnowskiej na dofinansowanie zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Uczniowie z Małopolski ferie już zakończyli, a dzieci i młodzież z Podkarpacia ciągle czekają na dni wolne od nauki. Dla nich ferie potrwają od 11 do 24 lutego.

Diecezjalna Caritas pomogła w dofinansowaniu wypoczynku m.in. w Zakopanem, Krynicy, Ciężkowicach, Szczawnicy i Piwnicznej - mówi dyrektor ks. Zbigniew Pietruszka.

- Caritas stara się w ten sposób przyjść z pomocą dzieciom z rodzin potrzebujących, które mimo pomocy państwa nie zawsze są w stanie sfinansować w całości zimowy wypoczynek - dodaje.

O dofinansowanie starało się 15 organizatorów. To parafie, stowarzyszenia z nimi współpracujące, zgromadzenia zakonne.

Diecezjalna Caritas przyjmuje już wnioski o dofinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych.

Ostatnio zmieniany sobota, 02 luty 2019 20:49