środa, 06 marzec 2019 08:22

Kocham cię … życie. Peregrynacja figury Matki Bożej Brzemiennej

Napisane przez Marek Białka
Kocham cię … życie. Peregrynacja figury Matki Bożej Brzemiennej fot. Marek Białka

Parafia św. Marcina w Gnojniku przyjęła figurę Matki Bożej Brzemiennej, która peregrynuje wśród wspólnoty wiernych, dla których życie stanowi najwyższą wartość.

Figurze Maryi w stanie błogosławionym „towarzyszą” relikwie św. Jana Pawła II, który był wielkim Jej czcicielem. Papież Polak wielokrotnie mówił, że pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat. Obrona życia i jego umacnianie jest podstawowym zadaniem, które Bóg powierza każdemu człowiekowi. Naruszenie prawa człowieka do życia w momencie jego poczęcia narusza ład moralny, dlatego Kościół broni prawa do życia, nie tylko z uwagi na majestat Stwórcy, ale przede wszystkim rze względu na dobro człowieka.

–  Peregrynacja tej cudownej figury jest wymownym znakiem obrony życia, jaki od dawna krzewimy w naszej parafii - mówi ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii. Co roku wielu naszych parafian podejmuje duchową adopcję dziecka poczętego. Prowadzimy również modlitwy i krucjatę w obronie życia nienarodzonych - dodaje.

Szukaj w serwisie

Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Tagi

Nowości w serwisie

KALENDARZ LITURGICZNY


24 maja
Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
Liturgia Godzin:
ze wsp. (teksty wł. i wspólne o NMP), (Psałterz: I Tydzień)
Msza św.:

wł., pf. o NMP (nr 55-58)
Dz 15, 22-31; Ps 57(56), 8-9. 10-12; J 15, 12-17
[lub ze wsp.: Ap 11, 19a; 12, 1.3-6a.10ab; Ps 45(44), 11-12. 14-15. 16-17; Łk 1, 26-38]
Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

Adoracja:
Zalasowa i Szerzyny
Zmarli kapłani:

1987 Ks. Marcin Rojek, rez. w Szczepanowie
2016 Ks. Stanisław Łabędź, em. prob. w Librantowej

Mapa

Adres

KURIA DIECEZJALNA

33-100 Tarnów, ul. Legionów 30
tel. centrala 14-63-17-300, fax 14-63-17-309
e-mail:kuria(at)diecezja.tarnow.pl

Znajdź nas na:

facebook a youtube a
twitter a flickr a

Please publish modules in offcanvas position.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej Polityka prywatności Informację cookies strony internetowej zapewnia diecezja.tarnow.pl